Прокурор Житомирщини:бездіяльність контролюючих органів призвела до катастрофічної ситуації з незаконним видобутком бурштину

Таку оцінку роботи державним контролюючим органам щодо припинення несанкціонованого видобутку бурштину висловив прокурор Житомирської області Любомир Війтович с19 червня, на робочій нараді, що відбулася в Олевському районі за ініціативи голови облдержадміністрації Сергія Машковського. Про  це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

Керівник відомства повідомив, що прокурорами, з метою попередження використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, а також повернення землі, що використовується для незаконного промислу бурштину, до суду пред’явлено 12 позовів на суму майже 8 млн грн, більшість з яких вже розглянута та задоволена.

Водночас, наголосив прокурор області, реальний стан справ свідчить, що вжиті правоохоронними і контролюючими органами заходи щодо протидії незаконному видобуванню бурштину є вкрай недостатніми та потребують значної активізації.

«Маю зазначити, - сказав Любомир Війтович, - що повна, на мою думку, бездіяльність саме контролюючих органів призвела, без перебільшення, до катастрофічної ситуації».

Це стосується, насамперед підрозділів державної лісової охорони, які мають статус правоохоронного органу, державної екологічної інспекції, державної інспекції сільського господарства в області тощо. Як приклад бездії органів контролю наведено такі цифри: зі 150 повідомлень про незаконне видобування бурштину, отриманих правоохоронцями упродовж минулого та поточного років, від працівників цих органів надійшло всього 7.

На думку прокурора області, споглядальну позицію зайняли органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади.

Більшої ефективності у протидії незаконному видобуванню бурштину зажадав керівник відомства від органів внутрішніх справ. «Прикро констатувати, що з розпочатих минулого та поточного років 53-х кримінальних проваджень, до суду з обвинувальними актами спрямовано тільки 5», - навів він конкретні цифри та додав, що правоохоронцями у цій сфері не викрито жодного злочинного угруповання.

Любомир Війтович переконаний, що задля подолання піднятої проблеми має бути консолідовано діяльність усіх органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів. З цією метою ним було ініційовано проведення спільної міжвідомчої наради, за участі органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів, на якій розглянуто питання стану додержання в області законності при видобуванні бурштину та прийнято низку конкретних заходів.

Зокрема, створення з числа правоохоронців і контролюючих органів міжвідомчих робочих груп з протидії незаконному видобуванню бурштину у північних районах області, вжиття заходів щодо викриття та припинення фактів незаконного обігу зброї у цих місцях, вивчення причин бездіяльності посадовців державної лісової охорони з попередження незаконних порубок, у тому числі при видобуванні бурштину тощо.

Підсумовуючи свій виступ на спільній нараді, прокурор області Любомир Війтович зазначив, що вирішенню проблеми нелегальних бурштинових промислів, легалізації старательської діяльності на законодавчому рівні значною мірою сприяло б і прийняття Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину».

Новини компаній
11:00, 23 грудня