22 червня під час відпрацювання адміністративної дільниці у с. Гайках працівники міліції помітили місцевого жителя з підозрілим предметом у руках. Як з’ясувалось, 43-річний чоловік, за його словами, «просто гуляв» із самопалом. Пояснити походження та призначення зброї він не зміг.
Про це повідомляє прес-служба УМВС України в Житомирській області.
На місце події прибула слідчо-оперативна група Володарсько-Волинського РВ УМВС, працівники якої вилучили у чоловіка небезпечний предмет.
А у с. Краївщині дільничний інспектор виявив вибуховий пристрій. Правоохоронець з профілактичною метою обходив оселі громадян, розпитував про проблеми, проводив роз’яснювальну роботу, вручав візитні картки.
- На припічку в будинку 35-річного місцевого жителя міліціонер побачив циліндр з двома дротами, - розповідає начальник Володарсько-Волинського РВ УМВС Володимир Яремчук. - Саме так виглядають вибухові пристрої, що використовують у гірничо-видобувній промисловості.
Тож правоохоронець викликав слідчо-оперативну групу райвідділу, працівники якої задокументували подію та вилучили небезпечний предмет. Господар оселі пояснив, що знайшов його біля кар’єру у сусідньому селі та забрав додому.
Нині саморобну зброю та вибуховий пристрій направлено на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС. За обома фактами розпочато розслідування кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. За чинним законодавством, подібні дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Правоохоронці перевіряють походження небезпечних предметів.
- Слід зазначити, що будь-яка зброя, боєприпаси до неї та вибухові пристрої несуть у собі небезпеку та потребують навичок поводження з ними. І якщо мисливською зброєю дозволено володіти та використовувати в установленому законом порядку, то зберігання усього іншого – кримінально каране діяння, - коментує заступник начальника УМВС Житомирщини Юрій Лебідь. – Зберігаючи ці заборонені предмети, громадяни автоматично наражають на небезпеку не тільки себе, але й оточуючих їх людей.