На Житомирщині міліція посилила заходи з протидії незаконному видобутку бурштину

З середини червня на території північних районів області збільшено кількість рейдових мобільних груп, які виявляють та припиняють факти незаконного видобутку надр. Правоохоронці разом з працівниками СБУ, екологічної інспекції, лісівниками затримують порушників та техніку. Станом на 9 липня незаконні копальні не працюють в жодному із районів Житомирщини.

Про це повідомляє УМВС України в Житомирській області.

Минулої доби мобільна група разом із представниками телеканалу «112» проїхала по місцях підпільного видобутку на території Олевського району. Фактів роботи мотопомп та іншої техніки, що використовується для нелегального ремесла, не зафіксовано. Зокрема, рейдувальники побували у районі сіл Сущан та Шебедихи. Блокпостів з озброєними людьми, про що повідомляють окремі Інтернет-видання, також не знайшли.

Як повідомив у спілкуванні з журналістами начальник Олевського РВ УМВС Віктор Думан, загалом з початку року до відділу міліції надійшло більше 80 заяв та повідомлень, пов’язаних із незаконним видобуванням бурштину у районі. Кожен випадок перевірявся, але лише у 14 з них були встановленні ознаки кримінальних діянь і відповідно відкриті провадження за ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Ще 26 звернень приєднанні до уже наявних справ, в інших – інформація не підтверджувалась.

У ході роботи слідчо-оперативних груп та інших слідчих заходів вилучено 4 транспортних засоби, 12 мотопомп, близько півтисячі метрів пожежних рукавів та інші знаряддя. Також у порушників, затриманих на місцях подій, вилучено понад 35 кг бурштину.

- Посилені заходи міліції тривають не лише в Олевському, а й в Овруцькому, Коростенському, Ємільчинському та інших північних районах області, - прокоментував начальник УМВС Житомирщини Валерій Рудик. – За останні півтора місяці (саме стільки часу я працюю в області) нам вдалося зупинити цей руйнівний для навколишнього середовища процес. Також ми внесли на розгляд обласної ради та органів місцевого самоврядування ініціативи щодо розробки програм рекультивації земель, пошкоджених у результаті варварських копалень. У протидії протиправній діяльності старателів наші зусилля спрямовані на виявлення та документування закупівельників та організаторів цього нелегального бізнесу із мільйонними прибутками. Нині міліцією розслідується понад півсотні відповідних проваджень.

Також Валерій Рудик наголосив, що проблема незаконного видобутку надр - багаторівнева і потребує комплексного підходу, тому до її вирішення нині задіяно усі зацікавлені сторони: від місцевого населення та органів самоврядування до влади та депутатського корпусу всеукраїнського масштабу. Правоохоронці запропонували і реалізують свою програму дій з наведення порядку у районах нелегальних копалень, у тому числі створення спеціальних громадських формувань з охорони лісів.

Новини компаній
11:00, 23 грудня