У переважній більшості вони спричинені зростанням у весняний період займань в екосистемах через спалювання сміття та використання по господарству відкритого вогню, розведення багаття у вітряну погоду.
Загалом у результаті оперативно вжитих заходів ліквідовано 1887 пожеж, врятовано 26 осіб. Ще 60 людей, серед яких 1 дитина, нажаль, не змогли вибратися із димової пастки.
Рятувальники закликають жителів області відповідальніше ставитися до власних здоров'я та безпеки: "Вкрай небезпечно у вітряну погоду розводити вогонь, спалювати сміття, викидати у траву недопалки цигарок. При проведенні будь-яких господарських робіт, пов’язаних з використанням вогню, слід обов’язково мати напоготові засоби пожежегасіння (вода, пісок, земля). Оскільки у вітряну погоду навіть від невеликої іскри миттєво спалахує та поширюється вогонь на суміжні будівлі, суху траву. І тоді наслідки пожеж непередбачувані", – застерігає фахівець прес-служби управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Житомирщини Павло Франчук