Лише за два останні дні на надмірній довірливості жителів Житомирщини шахраї заробили близько 43 тисяч гривень. Міліція вкотре закликає громадян до пильності у справах, які так чи інакше пов’язані з готівкою або заощадженнями на банківських рахунках.
Житель Житомирського району розмістив на одному із інтернет-сайтів оголошення про продаж розвантажувального жилету. Потенційний покупець не забарився і за деякий час зателефонував. У ході розмови незнайомець вивідав реквізити банківського рахунку продавця нібито для переведення замовленої суми за товар. Того ж таки дня чоловік отримав СМС-сповіщення про зняття з його рахунку понад 14 тисяч гривень заощаджень. Про це інформує прес-служба УМВС України в Житомирській області.
Подібна історія трапилася і з жителями Малинського району. Продаючи електробритву невідомому через інтернет-сайт, 19-річний парубок надав йому особисті дані та реквізити банківського рахунку й утратив 12 тисяч гривень. А 33-річна малинчанка таким же чином позбулася 6 тисяч гривень зі свого рахунку, запропонувавши незнайомцеві перерахувати кошти на її рахунок за дитячий візок.
32-річного жителя Звягельщини обдурив пройдисвіт, який представився банківським працівником, і, пославшись на збій у системі, дізнався від чоловіка необхідні дані для доступу до його рахунку. Відтак заявник утратив близько 7 тисяч гривень.
48-річний житомирянин перерахував нібито спонсорську допомогу у сумі 4,5 тисячі гривень на банківський рахунок за несподівано виграний автомобіль «Мазда». СМС-сповіщення про виграш в акції надійшло на його мобільник о 5 ранку. Не зважаючи на те, що чоловік не брав участі у жодній з акцій, віра у диво перемогла здоровий глузд, а тому він таки зважився на ризик. Звісно, бажаного автомобіля він не отримав, а зв'язок з «представником» щедрої компанії так само несподівано обірвався.
За усіма названими фактами розпочаті кримінальні провадження за ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Нині правоохоронці проводять низку слідчо-розшукових заходів для встановлення осіб, причетних до ошуканств.
Однак слід зазначити, що у більшості випадків потерпілі могли б уникнути шахрайств, дотримуючись простих правил безпеки. Відтак міліціонери звертаються до жителів Житомирщини із застереженнями щодо вияву надмірної довірливості до незнайомих людей, які звертаються до вас під надуманими приводами:
- пам’ятайте, що лише розсудливість та спокійне сприйняття будь-якої ситуації може вберегти від нерозважливих дій та вчинків. У питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби - радьтеся з фахівцями;
- не забувайте про те, що конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам! Нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації про номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код тощо, особливо в телефонному режимі;
- у жодному разі не вказуйте в оголошеннях, діловій переписці чи розмові з незнайомцями номери телефонів, які «прив’язані» до вашої банківської картки;
– справжнє сповіщення про будь-який виграш не надходить уночі у вигляді СМС-повідомлень, незалежно, від імені якої брендової компанії чи загальновідомого банку вони розсилаються;
- якщо на інтернет-сайті нібито офіційного представництва компанії (по запропонованій вам у СМС-ці веб-адресі) ви бачите вказані на ньому цифри вашого мобільника, не вірте! Це так звана «фейкова» інтернет-сторінка, яка не має жодного відношення до справжньої компанії;
- у жодному разі не погоджуйтесь на пропозицію «офіційного представника» надіслати в електронному варіанті (відскановані) копії ваших особистих документів (паспорту, ідентифікаційного коду) нібито для оформлення виграшу на ваше ім’я. Отримавши необхідні дані, ошуканці використають їх у своїх цілях.
Розкажіть про згадані заходи перестороги своїм дітям, батькам, рідним та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність. Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!