На Житомирщині в пожежі загинула 73-річна бабуся

10 жовтня о 08:43 на пункт зв’язку 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини селища Володарськ-Волинський надійшло повідомлення про пожежу у приватному житловому будинку розмірами 11х11 м, що розташований у селі Рижани. До служби порятунку «101» зателефонувала місцева мешканка, яка, прийшовши зранку щоб навідати свою сусідку, так як остання проживала сама і не могла вільно пересуватися, побачили, що з вікна спальні йде густий дим.

По прибуттю чергового караулу бійців ДСНС до місця виклику було встановлено, що осередок займання знаходиться в одній із житлових кімнат оселі і в будинку наявна сильна задимленість. Під час проведення розвідки ланкою газодимозахисної служби було виявлене тіло 73-річної власниці житла без ознак життя, яке знаходилося на ліжку.

Зусиллями вогнеборців пожежу було швидко локалізовано вже о 08:56, тим самим, запобігши розповсюдженню вогню по всій площі оселі. Повна ж ліквідація відбулася о 09:35. Вогонь встиг знищити меблі та деякі речі домашнього вжитку в одній із кімнат.

Попередньо встановлено, що ймовірною причиною виникнення вогню могло стати коротке замикання в електромережі електричного котла опалення.

Наразі фахівцями встановлюється остаточна причина пожежі,а також суми завданих збитків та врятованих матеріальних цінностей.

Шановні мешканці області! Як свідчить досвід минулих років у теперішній період частішають пожежі, спричинені порушенням правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаженням електромережі. Нерідко пожежі також трапляються і від необережного поводження з вогнем, у першу чергу з вини осіб, які зловживають спиртними напоями.

У зв’язку з цим рятувальники звертаються до населення з проханням не використовувати для обігріву приміщень газові плити, обігрівачі з відкритою поверхнею накалювання та саморобного виготовлення. Не ставити обігрівачі близько до меблів, штор та інших легкозаймистих речей. Найбезпечніше користуватися масляними радіаторами.

Залишаючи приміщення чи лягаючи спочивати, потурбуйтеся про те, щоб усі електроприлади були вимкнені. Не вмикайте прилади, що іскрять та перегріваються, а також декілька потужних споживачів електроенергії одночасно.

Стосовно пічного опалення – основними причинами виникнення пожеж є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, люди проявляють недбалість, не звертають увагу на дотримання елементарних правил пожежної безпеки. Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, переважно сільської місцевості. Постійно слідкуйте за станом опалювальних печей та димарів, своєчасно їх ремонтуйте! Загоряння найчастіше відбуваються через перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також у результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин тощо.

Запам’ятайте! Слід постійно піклуватися про належний стан протипожежного захисту своїх помешкань та вміти кожному перегороджувати шлях розлюченому полум'ю.

Шановні громадяни! Лише спільними зусиллями ми зможемо відвернути біду. Бережіть своє життя та оточуючих вас людей!