На Житомирщині стартує «Місячник знань дітьми правил безпеки життєдіяльності»

Навчання підростаючого покоління азам безпеки є невід’ємною частиною навчального процесу кожної школи, дитсадка, ліцею тощо. Людину необхідно змалечку привчати як можна чинити і як ні. Однак найголовніше, кожен з нас повинен усвідомлювати про ту небезпеку, яка чатує на кожному кроці, а також як діяти.

Усього з початку року службою Цивільного захисту по лінії «101» отримано 5052 повідомлення про виникнення подій різного характеру на території області. Наслідки надзвичайних подій та ситуацій призвели до загибелі 479 осіб, що на 11% менше кількості загиблих в порівнянні із аналогічним періодом минулого року (2014 рік – 539 осіб).

На території Житомирщини зареєстровано 2974 пожежі. Внаслідок загорянь загинуло 77 осіб, серед яких 1 дитина. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість пожеж більше на 70% (1753), кількість загиблих на 18 осіб більше порівняно з показником минулого року (в 2014 році загинуло 59 осіб).

За 8 місяців поточного року на території області з вини дітей сталось 9 дорожньо-транспортних пригод, у яких 9 дітей було травмовано. 88 ДТП сталось за участю дітей. Внаслідок чого 4 – загинуло та 97 дітей було травмовано.

10 жовтня у Червоноармійському районі дорожньо-транспортна пригода позбавила життя одразу 6 людей. Жертвами стали молоді люди 1997-2000 рр. народження.

З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи щодо попередження надзвичайних подій та ситуацій за участю дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах області з 15-го жовтня по 16-те листопада проходитиме «Місячник знань дітьми правил безпеки життєдіяльності».

Організатори Місячника оголошують конкурс серед дітей на кращий малюнок, кращий вірш та кращу роботу на тему «Зробимо життя безпечним!». До 1 грудня найкращі роботи, які гідні участі в конкурсі, надаватимуться за адресою: 10006, м. Житомир, вул. Героїв Пожежних, 67-Б до Управління ДСНС України у Житомирській області.

Малюнок на конкурс повинен бути виконаний фарбами на папері формату А-3. На роботі зазначається: район, населений пункт, навчальний заклад, клас, прізвище, ім’я та по батькові виконавця та телефон автора.

До робіт декоративно-прикладної творчості відносяться сюжетні композиції виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, в’язання, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чеканки, ліплення, вітражу, іграшок та ін.

У рамках Місячника в начальних закладах області пройдуть «відкриті уроки» з питань безпеки життєдіяльності із залученням працівників підрозділів ДСНС, громадських організацій, виставки-музею цивільного захисту населення тощо. Учні 4-9 класів писатимуть диктанти, перекази, твори, які стосуються питань безпеки життєдіяльності дітей, розповідають про героїчну професію рятувальника.

Крім того у дошкільних закладах організовуватимуться та проводитимуться ранки профілактичного спрямування, а у школах і ПТУ – вікторини, ігрові та шоу-програми, позакласні заходи під назвою «Не буває диму без вогню!», Газ – це небезпечно», «Обережно: вибухонебезпечні знахідки», «Сигнал: Увага всім!», «Обережно! Невідомий підозрілий предмет!», «Якщо друг опинився у небезпечні ситуації», «101 – народна служба порятунку», «Не йди на лід – не знатимеш бід!», «Безпечних новорічних свят!» тощо.

Отож настав час навчатися правилам безпечної поведінки разом! Обізнаній людина ніколи не знітися у разі виникнення найрізноманітнішої надзвичайної події чи ситуації.