Сонячна енергія стає сьогодні перспективним джерелом отримання електроенергії. Для облаштування мініатюрних електростанцій використовуються не тільки спеціальні панелі, але і ряд інших пристроїв. До них також відносяться і сонячний інвертор - технічний прилад, який допомагає перетворити постійний електричний струм (потужність в 12 /24/48 в) в змінний. Перший виробляється панелями, другий необхідний для живлення електричних приладів, техніки, різних пристроїв напругою в 220/380 В.

Призначення та особливості застосування

Побутові прилади та обладнання працює тільки при певних умовах. Саме їх і буде забезпечувати сонячний інвертор, який перетворює постійний струм в змінний. Панелі ж, встановлені для уловлювання світлового потоку, виробляє напругу нижчого порядку. Воно необхідне для харчування акумуляторних батарей, які будуть входити до складу сонячної електростанції.

Сонячні інвертори використовуються для перетворення накопиченої в станціях енергії до параметрів, які відповідають показникам підключається техніки. в цьому випадку вона не буде виходити з ладу або дмухнути.

Типи пристроїв

Проводиться така продукція в різній виконанні, відрізняється один від одного технічними параметрами, наявності засобів автоматики /захисту, а також за вартістю. Типів же пристроїв, які зможуть виробляти необхідних ток все три:

  • Повністю автономні - використовуються для забезпечення будинку, котеджу електричною енергією.
  • Мережеві - здатні функціонувати синхронно з централізованою мережею. Саме така конструкція буде не тільки перетворювати напругу, але і контролювати якість продукції, що поставляється центральною мережею енергії.
  • Гібридні - повністю синхронізовані в своїй роботі з центральною мережею. Особливістю саме таких конструкцій стає те, що вони успішно об'єднали в собі функції мережевих і автономних систем.

Інвертори мережевого типу будуть монтовані між електромережею і сонячною панеллю. У цьому випадку передбачається робота станції без використання накопичувачів. Інвертори автономного типу вимагають використання спецнакопітелей, де і буде зберігатися енергія для подальшого її споживання. Саме такі елементи дозволять забезпечити безперебійність функціонування різної побутової техніки і пристроїв. Вибирати для автономного станції рекомендується пристрої синусоїдального типу.