Активно і швидко стимулювати продажі дозволить недорогий і досить простий прийом - e-mail-розсилка. Особливо малі підприємства, за умови наявності списку контактів, легко знайдуть перших покупців і виявлять нові ринки збуту. Якісний e-mail-маркетинг будується на основі простих правил, дотримуючись яких організація помітно збільшить список клієнтів в електронній пошті. Багато фірм, для яких розробка сайтів Луцьк основним методом просування товарів та продажу через Інтернет ігнорують e-mail-маркетинг, вважаючи цей інструмент просування сайту застарілим або не виправданим. Однак статистика якісно створених і спрямованих цільовим клієнтам розсилок говорить про зворотнє. Відсоток відкритих листів клієнтів з 1000 чоловік дорівнює 23%. Безумовно, показники будуть залежати від цілей розсилки і специфіки бізнесу. Так, одні компанії стануть презентувати нові товари, а інші - підвищувати лояльність клієнтів шляхом нагадування про себе.
Як правильно використовувати e-mail-маркетинг?
Не купуйте готову базу для e-mail-розсилки.
Справа в тому, що адреси щойно придбаної бази можуть бути в чорних списках у пошукових систем, що автоматично відправляє всі ваші листи в розділ «Спам». Спочатку, ви можете не взнати про підміну. Проте, такі варіанти можливі і призводять до низького рівня показників. Створіть власну базу, залучаючи фахівців. Вони налагодять процес, грамотно оновлять дані і нададуть технічну підтримку.
Надсилайте листи, поєднуючи «корисний» і «на продаж» контент.
Варто один раз залишити адресу електронної пошти в магазині, як відразу в ящик потрапляє незліченна кількість листів: «Знижки до 30%» «Розпродажі» та ін. В такому випадку більшість клієнтів просто відмовляться від розсилки в перші пару тижнів. Як цього уникнути? Золоте правило, яке використовує e-mail-маркетинг - це баланс між корисною інформацією та комерційною. Він дорівнює 4: 1. Тобто, цікава і пізнавальна інформація відправляється 3 рази в місяць, а комерційна пропозицію - 1 раз. Якщо ж за специфікою бізнесу ви не можете запропонувати клієнтам пізнавальної інформації, то здійснюйте розсилку рідше, або вдосконалюйте свій контент. Наприклад, інтернет магазин взуття може створювати статті про тенденції моди на наступний рік і прикріплювати посилання на товари, які будуть актуальні.
Розробляйте дизайн і структуру листа.
Для того щоб e-mail-маркетинг показав свою ефективність, слід ретельно підійти до оформлення кожного листа. Бажано, щоб роботою займався один або кілька фахівців, які знаються на копірайтингу і маркетингу. Які шанси, що ваш лист прочитають? Вони високі якщо:
Лист явно виділяється серед сотень інших (гармонійний дизайн, чітко сформульований текст, без зайвих спецефектів).
Цікавий контент, який прочитають навіть без додавання зображень.
Лист повинен виглядати однаково, як на комп'ютері, так і на інших пристроях зв'язку - мобільні, планшети, ноутбуки.
Важливо оформляти так кожен лист, а не створити шаблон для e-mail-розсилки і роками не міняти внутрішнього змісту. Тоді не дивно, що ваш список клієнтів значно знизиться.
Аналізуйте результати статистики.
У відкритих розсилках, що використовує e-mail-маркетинг, можна відстежити подальшу долю листів. Якщо з 100 пропозицій прочитані більше 35% - це успіх. Проводьте паралель із загальною конверсією сайту, з тим якими товарами клієнти найбільше цікавилися, і чи була частина з них відправленою у вигляді комерційних пропозицій. Такий аналіз дозволить краще зрозуміти свою цільову аудиторію, складати правильний контент і виділяти групи клієнтів, які частіше або рідше користуються вашими пропозиціями.
Регулярно оновлюйте базу передплатників.
Не зупиняйтеся на досягнутому! Ефективний e-mail-маркетинг можливий тільки при наявності бази, що постійно оновлюється. Додавати контакти слід вибірково. Надсилайте листи тим, хто буде найбільш зацікавлений у вашій продукції або послугах. Нехай кількість передплатників збільшується невеликими темпами, зате ви чітко знаєте, що вони можуть стати вашими потенційними клієнтами. Після знайомства попросіть залишити дані про електронну пошту і поступово починайте розсилки. Врахуйте, що на сайті підписка на розсилку повинна бути максимально простою. Зручно помістити цю опцію на бічну панель або в кінці поточних розділів.
Сегментує передплатників за категоріями.
Розділіть всіх учасників на кілька категорій. Наприклад, перша - постійні клієнти, друга - покупці, які купують вироби тільки по знижкам, третя - користувачі, що рідко або практично ніколи не купують товари. Тоді для кожної групи ви зможете створювати окремі листи, в яких будете знати специфіку поведінки і передбачати бажання клієнтів. Сегментація дозволяє краще зрозуміти аудиторію і зосередити зусилля на тих користувачів, кому ваші товари небайдужі і спробувати завоювати лояльність тих, хто поки не знає про них.
Вітайте, підбадьорюйте і поздоровляйте передплатників.
Головне в спілкуванні з іншою людиною - це увага. ЇЇ не повинно бути занадто багато, але і мало теж. Підготуйте корпоративний e-mail-маркетинг таким чином, щоб кожен новий клієнт отримував ваше привітання, всі категорії користувачів отримували підбадьорливі пропозиції - бонуси, знижки, тижневі пропозиції, а на свята - як мінімум привітання. Грамотно складені листи, розроблений графік відправки і сегментація дозволять ефективно використовувати e-mail-маркетинг для просування бізнесу.