Не завжди потужностей центрального опалення буває досить для обігріву квартири або будинку. А є й такі будинки і приміщення, де воно і зовсім відсутнє.
Ставити електрокотел для одно- чи двокімнатної квартири - досить витратна і складна справа і вимагає постійного контролю, технічного обслуговування.
Обігрівачі і конвектори є старим перевіреним виходом з такого становища. Але потрібно розібратися, у чому їх плюси і мінуси, і за якими правилами слід вибирати обігрівач для ванни, дитячої, спальні, офісу тощо.
На сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються такі види обігрівачів: тепловентілятори, що працюють за принципом конвекції; масляні та інфрачервоні обігрівачі.
У кожного з них свої переваги і недоліки. Хоч інфрачервоний обігрівач має найбільше плюсів, поспішати з вибором не варто. Щоб правильно підібрати собі відповідну модель обігрівача, треба знати площу приміщення і потужність пристрою. Від цього залежить прилад якої потужності потрібен. Як порахувати цю потужність? Існує проста і надійна формула, яка підходить для всіх типів обігрівачів, крім інфрачервоних. На кожен квадратний метр приміщення зі стандартною висотою стель, бажано мати мінімум 100Вт потужності. Для інфрачервоного обігрівача діє негласне правило, що 100Вт на 1м2 площі, це його максимальна потужність, а не мінімальна. До отриманого значення потрібно додати 200Вт на кожне вікно. З цього випливає, що наприклад одну кімнату площею в 13м2, досить ефективно обігріє модель в 1,3 кВт + 0,2кВт = 1,5кВт.
А якщо висота стелі 3м або більше? Тоді скористайтеся трохи іншим розрахунком. Загальну площу приміщення множите на фактичну висоту стелі і ділите це значення на усереднений коефіцієнт рівний 30. Далі також додаєте 0,2кВт на одне вікно.
Звичайно, за розрахунком можна вибрати і менш потужний прилад, особливо це стосується квартир, де вже є основне опалення (центральне або котел).
Але з огляду на постійні тепловтрати і те, що він довше буде прогрівати приміщення, краще все-таки підстрахуватися. Прилади з декількома ступенями прогріву - ідеальний варіант. Чим їх більше, тим краще ступені прогріву на тепловентилятори. Тим більше, що при досягненні заданої температури, вбудований термостат повинен вимкнути пристрій, на якій би ступені він не знаходився. А при її зниженні знову включити. Тим самим істотно заощаджуючи електроенергію.