Картинки по запросу Основні види зубних коронокЯкщо зуб зруйнований більше ніж на 50%, і пацієнт бажає відновити його функції та естетику, то має місце встановлення коронок. Зубні коронки – це протези, які встановлюються на певний час або на завжди. Функції коронок: імітувати справжні зуби, відновити їх функціональну спроможність тримати жувальне навантаження та нормалізувати естетичний вигляд.

За різними ознаками всі коронки підрозділяються на наступні групи:

1.       За тривалістю носіння – постійні, тимчасові.

2.       За методикою виготовлення – непрямі, прямі.

3.       По виготовленню – литі, штамповані, пресовані.

4.       За типом опорного елементу – одиничні, опірні в мостах, складові в мостах.

5.       По типу фіксації – штифтові, цементовані, ті, що прикручуються.

6.       За типом матеріалу виготовлення – композитні, металеві, цирконієві, комбіновані, пластмасові, керамічні.

Проконсультуватися з досвідченим фахівцем щодо підбору та встановлення собі одного з цих видів коронок, ви можете в стоматологічному центрі Istomatolog, контакти та адресу якого можна побачити на його сайті https://istomatolog.ua/zubni-koronki/. В цьому центрі працюють вже багато років майстри свого діла – кваліфіковані дантисти різних направлень стоматології.

Всі види коронок проходять два основних етапи виготовлення:

1.       Лікарський.

2.       Лабораторний.

Перший етап включає обпилювання зуба чи кількох зубів. Частіше за все лікар знімає 1-3 мм поверхневої тканини зуба. Товщина зпилюваного слою залежить від типу коронки, яку будуть встановлювати. Якщо в зубі вже не має пульпи та нерву, то скоріш за все вам буде встановлено штифт. Таке армування зубів надає їм більшої міцності та надійності. Також в лікарський етап входить процедура зняття відбитків.

Другий (лабораторний) етап починається, коли до техніка на стіл потрапляє готовий відбиток. Технік починає моделювати зуби, а ливарник потім запікає їх до готового стану.

Розглянемо переваги та недоліки деяких видів коронок, щоб обрати для себе найкращий:

1. Суцільнолиті коронки. До плюсів відносяться міцність та доступність ціни, а серед мінусів – не дуже високі показники естетики. Це економ-варіант, який вправно виконує роль зуба, але вряд чи його варто ставити на передній ряд.

2. Тимчасові коронки. До плюсів варто віднести невисоку вартість і відмінні показники краси, а серед мінусів – недовговічність, крихкість, пористість матеріалу. При цьому може викликати алергії у пацієнтів.

3. Тимчасові пластмасові коронки від центру Istomatolog. Вони друкуються на спеціальному принтері з інноваційних композитів. Серед плюсів – міцність як у кісток людини, чіткі форми, швидкість виготовлення. Мінуси – слугують тільки тимчасово.

4. Комбіновані коронки (металокераміка, металокомпозит, металопластмаса). Плюси – задовольняють естетичні вимоги пацієнтів, достатньо міцні, довговічні, відносно не дорогі. Мінуси – потребують обпилювання товстого слою зубних тканин (2-3 мм) і депульпації зубів. Також з часом може з’явитись синюшність ясен біля коронок.

Більш детально ви можете ознайомитись з недоліками й перевагами кожного виду коронок на офіційному сайті стоматологічної клініки Istomatolog, або на особистій консультації з лікарем.