Профнастил - різновиди матеріалу та особливості вибору

Станом на сьогоднішній день, профнастил є одним із найпопулярніших будівельних матеріалів. Він може використовуватися для оформлення фасаду будинку, для покрівельних робіт і для будівництва парканів. Однак для кожного з перерахованих вище видів робіт потрібне використання певного виду металопрофілю.

Помилка при підборі профнастилу може стати головною причиною зниження терміну експлуатації конструкції. Тому сьогодні ми розглянемо основні види даного різновиду будівельного матеріалу та сфери його застосування.

Які різновиди та особливості профнастилу?

Різновиди профнастилу

На підставі галузі використання металопрофілю фахівці виділяють наступні види:

  • Покрівельний (маркування «ПК») - використовується виключно для покрівельних робіт. Володіє висотою профілю більше 20 мм при висоті хвилі понад 44 мм.

  • Несучий (маркування «Н») - застосовується переважно при створенні каркасів різних господарських будівель, а також торгових павільйонів. Має висоту хвилі більш 35 мм.

  • Універсальний (маркування «НС») - може використовуватися абсолютно для будь-яких цілей, включаючи облицювання стін. Висота хвилі становить від 35 до 44 мм.

  • Стіновий (маркування «С») - підходить виключно для оформлення стін. Висота профілю 6-35мм.

Види захисного покриття

Кожен лист профнастилу після прокатного верстата відправляється для нанесення захисного шару гальванічним способом. У даний момент на ринку представлені листи з двома типами захисних шарів:

  • цинкове покриття - забезпечує захист від корозії, при цьому, чим вищий вміст цинку, тим вище рівень захисту;

  • алюмінієво-цинкове покриття - має крім цинку солі алюмінію, які знижують вартість виробу та його стійкість до корозії.

Важливо відзначити, що профнастил із алюмінієво-цинковим покриттям для поліпшення його експлуатаційних характеристик потребує нанесенні додаткового декоративного покриття з барвників і полімерних матеріалів.

Декоративні покриття та їх види

Декоративне покриття, яке наноситься поверх захисного шару, також буває декількох видів:

  • Глянцевий поліестер - вважається найдешевшим покриттям, яке має низький рівень стійкості до механічних пошкоджень. Може втрачати свої захисні властивості при подряпинах або надщербленнях, які виникають у процесі монтажу.

  • Матовий поліестер - відрізняється більш високою надійністю в порівнянні з глянцевим, а також володіє більшою товщиною шару й відсутністю відблисків.

  • Пурал - покриття товщиною 50 мкм, має стійкість до різкої зміни температур, вигорання і механічних пошкоджень. Вважається найкращим покриттям для покрівельного профнастилу.

  • Пластизол - найнадійніше покриття з товщиною 200 мкм, призначене для експлуатації в суворих кліматичних умовах.

Усі вищевказані типи покриттів наносяться поверх фарби, завдяки чому профнастил може мати абсолютно будь-який колір. Це дозволяє кожному споживачеві вибрати профнастил на підставі власних смакових переваг і потреб.

Ви можете ознайомитися з нашою продукцією на офіційному сайті https://allebau.com.ua .