З давніх-давен люди прикрашали своє житло килимами ручної роботи. Це справжня розкіш, яка зігрівала в холодну пору року сім'ю. Для створення полотна використовували найтонші, але міцні нитки шовку або вовни. На створення виробу йшли тижні, а іноді й місяці. На килими наносили малюнки, часто це були етнічні орнаменти, а також зображення міфологічних тварин, квітів.
Сучасному поколінню не треба чекати кілька місяців, щоб прикрасити свій будинок м'яким та теплим полотном. Все збирає килимовий ярмарок, де підібрана продукція з Китаю, Тибету, Індії, Туреччини, Бельгії, інших країн. Розміри виробів, як й колірна гамма, орнаменти різноманітні.
Параметри вибору килима
Увага на матеріал!
Красиві, пухнасті, м'які килими створюють з синтетичного та натурального матеріалу. Часто для цього використовують комбінацію ниток:
- Натуральні (вовна, шовк, бавовна, віскоза, льон). Це екологічно безпечні матеріали. Талановиті майстри використовують тільки такі нитки для створення полотна з різними візерунками. Саме такі килими викликають захват та інтерес у покупців, які цінують розкіш.
- Синтетичні (пружний та довговічний поліамід, м'який та гіпоалергенний акрил, довговічний й теплий поліестер, дешевий поліпропілен). Вся синтетика досить добре переносить вплив вологи, практично не вбирає ніякі рідини. Для створення килима з синтетичних волокон використовують автоматизовані верстати, куди подають нитки різних кольорів.
В останні роки все частіше змішують нитки синтетики й натуральні, щоб отримати гнучкий та еластичний килим. Експериментують й зі змішанням шовку та вовни в різних пропорціях. Результат сподобається справжнім естетам.
Показник щільності
Обчислюється кількістю вузликів на кожну одиницю покриття. Цей показник якості відбивається на терміні служби продукції. Існує спеціальна класифікація за рівнем щільності, на яку й слід рівнятися:
- Низька – 38–100 тисяч вузликів на 1 м2. Практичні, але прості килими часто виготовлені з грубих та щільних ниток.
- Середня – 100–325 тис./м2. Можуть бути натуральними, сумішевими, синтетичними.
- Високощільна – 325-500 тис./м2. Відмітна ознака виключно продукції.
Надщільні килими також можна придбати на ярмарку. Їх щільність перевищує позначку в 1 млн. вузликів на 1 м2.
Щільні та надщільні полотна – це справжні витвори мистецтва, у яких деталізовані до найдрібніших деталей унікальні візерунки. Щоб визначити рівень щільності, досить зігнути килим навпіл. При низькому показнику добре проглядається основа.