Придбання будинку - одна з найбільших покупок, які ви коли-небудь робили у своєму житті, тому хочете зробити це правильно. Статті на дану тему можна почитати на сайті нерухомості Nedviga-pro.
Один із найважливіших етапів купівлі будинку - це огляд. На що потрібно звертати увагу, коли купуєте будинок?

Отже, приступимо!

1. Стіни і стелі

Перше, що ви повинні перевірити при вході в будинок - це стіни і стеля. Ці дві речі можуть багато розповісти про стан будинку.

Чи є тріщини або нерівності на стінах або стелі? Це може бути попереджувальним ознакою проблеми з фундаментом, яка надалі загрожує обернутися великими витратами. Якщо ви не бачите жодних проблем зі стінами або стелею, потім перевірте вікна та двері. Переконайтеся, що вони відкриваються і закриваються без перекосів. Двері та вікна, які не відкриваються і не закриваються, також можуть вказувати на проблеми з фундаментом.

Звичайно, не панікуйте, якщо натрапите на вікно, яке заклинило. Можливо, це все: несправне вікно.

Також повинні перевірити стіни на наявність будь-яких ознак шкідників або гризунів, таких як миші. Найменше вам захочеться переїхати в будинок, в якому вже живуть клопи або тварини.

Якщо побачите ознаки шкідників, це не означає, що вам потрібно відмовлятися від будинку. Замість цього поговоріть з продавцем про винищення і способи захисту. Він може вирішити цю проблему за вас.

2. Сантехніка

Можливо, ви не зможете побачити самі труби, але витратьте деякий час на те, щоб переконатися, що водопровід працює.

Почніть з усіх раковин у ванних кімнатах, кухні, гаражі і т. д. чи є в них належна сантехніка? Хороший напір води? Сток працює?

Потім переходите до ванн і душових, туалетів та інших приладів, пов'язаних з водою. Ви також повинні перевірити підвал, щоб переконатися, що він не вологий і не протікає.

Не забудьте перевірити будинок на наявність плям від води, покороблених стін, підлог або цвілі. Все це ознаки проблем з водопроводом.

І пам'ятайте, навіть невеликі протікання можуть поширитися по всьому будинку. Те, що в спальні немає раковин, не означає, що вода туди не потрапить.

З цієї причини перевіряйте кожну кімнату на предмет пошкоджень, нанесених водою.

3. Електромонтажні роботи

Якщо можете, погляньте на електричну проводку. Можливо, ви не зможете це зробити, але запитайте продавця, чи є місце, де ви можете отримати доступ до нього.

Дроти, які скручені разом, без гайок і з відкритими розподільними коробками, можуть стати серйозною небезпекою.

Якщо не бачите саму проводку, все одно переконайтеся, що електрика працює у всьому будинку. Перевірте світло в кожній кімнаті і, якщо можливо, переконайтеся, що всі розетки працюють.

Вогні блимають або мерехтять? Можливо, це не привід для занепокоєння - проблема може бути в освітлювальній арматурі, а не в електриці, але за цим треба стежити.

4. Техніка

Купівля будинку, в якому немає працюючої техніки, може поставити вас у величезну грошову яму. Техніка коштує дорого, тому переконайтеся, що в будинку все в хорошому стані.

Ось короткий список приладів, які слід перевірити:

  • Пральна машина;
  • Сушарка;
  • Посудомийка;
  • Холодильник;
  • Вивезення сміття;
  • Плита / духовка;
  • СВЧ-піч;
  • Ванна / душ;
  • Туалет;
  • Система кондиціонування;
  • Нагрівач води.

Почніть з перевірки зовнішньої частини цих приладів. Чи є тріщини? Відколи фарби? Чи є інші видимі пошкодження?

Якщо зовнішній вигляд не виглядає добре, прилади можуть працювати неправильно. Навіть якщо вони виглядають так, як повинні, випробуйте кожен прилад.

Спліт-система обертається і виробляє як холодне, так і гаряче повітря? Морозить холодильник? Чи добре працюють пральна і посудомийна машини протягом усього циклу?

Також зверніть увагу на шафи, ящики і столи на кухні. Хоча технічно це не прилади, ви будете проводити багато часу на кухні, і все повинно бути в справному стані.

Двері шафи відкриваються і закриваються повністю? Вони б'ють або не б'ють один одного? Ящики відкриваються плавно?

Який вид стільниці є на кухні? Чи є вм'ятини і пошкодження?
Якщо ви не знаєте тип матеріалу стільниці, обов'язково запитайте. В іншому випадку не зможете доглядати належним чином.

5. Зовнішні особливості

Не захоплюйтеся внутрішнім оглядом настільки, щоб забути про зовнішній. Є кілька функцій які необхідно перевірити.

Якщо на ділянці є паркан, переконайтеся, що в ньому немає дірок або хитких дощок. Слід поглянути на систему поливу і дати їй попрацювати кілька хвилин. Перевірте всі зовнішні освітлення, щоб переконатися, що вони працюють.

Двері гаража відкриваються? Чи в хорошому стані сайдинг? Чи добре виглядає дах?

Подивіться на стан дерев, чи є старі або мертві? Це може бути небезпечно, особливо якщо будинок розташований в районі з сильними вітрами.

Ось що треба зробити, оглядаючи житло при покупці.

Процес огляду - важлива частина покупки будинку. Перш, ніж відвідувати будь-які будинки, обов'язково запам'ятайте ці поради. Можливо, краще навіть записати на аркуші паперу ці поради, щоб нічого не забути.