Проведенням агрохімічного аналізу грунту називають захід, спрямований на визначення ступеня кількості в грунті основних елементів - мінералів, а також для визначення складу грунту (механічного), показника вмісту водню і ступеня насичення органічними речовинами, тобто таких елементів, які допоможуть визначити її родючість і допоможе внести великий внесок в одержання кількісного і якісного врожаю.
Замовити проведення агрохімічного аналізу грунту ви можете, пройшовши за посиланням https://agrotest.com/poslugi/analiz-gruntu/!
Говорячи про аналіз грунту, перш за все, мається на увазі контроль вмісту різних компонентів на землі сільськогосподарського призначення і землях, які використовуються для вирощування культур, а саме садові наділи, фермерські угіддя, дачні ділянки та інше. Дослідження грунту проводять на заздалегідь узятих зразках. Далі відповідно до чинних нормативних актів в галузі аналізу грунту і способів взяття проб, зразки іноді відбирають за методом «конверта» чи «сітки».
Загальні відомості
В залежності від того, яка площа території і різновид аналізу, будуть варіювати розміри майданчиків. Для виконання контролю стану земель на кожні від ½ до 20 га території закладають не менш одного пробного майданчика, розмір якого не може бути менше 10*10 м.
Однотипний покрив на місцевості має на увазі використання відбору проб на майданчиках в 1-5 га, щоб визначити вміст хімічних речовин, властивостей землі і її структури. Неоднорідний покрив на місцевості має на увазі використання відбору проб на майданчиках в ½-1 га для того, щоб визначити рівень вмісту хімічних речовин, властивостей землі і її структури, а також відбір проб на пробної майданчику в 0,1 га, щоб мати можливість визначити патогенні організми в грунті.
Схема збору зразків виглядає так - з урахуванням всіх цих інструкцій на території слід закладати пробний майданчик. Після цього уздовж діагоналі, яка проходить від одного кута майданчика до другого, слід брати точкові проби орного шару землі, причому вага проби повинна бути не менше 0,2 кг. Взяті точкові проби слід перемішати між собою, і тоді ви отримаєте об'єднану пробу. Для створення об'єднаної проби слід змішати між собою не менше 5 точкових проб, які взяті з одного майданчика. Виходить, що маса однієї загальної проби повинна бути не менше 1 кг.
Таким чином можна в точності визначити якість грунту, його склад і інші параметри. При необхідності експерт дасть рекомендації по очищенню і поліпшенню показників. Це дозволить точно вибрати методику і очисне обладнання.