Є в Полтавській області дивовижне і знамените на весь світ селище - Опішня, яке розкинулося на мальовничих пагорбах над річкою Ворскла. Це не тільки найстаріше козацьке поселення, - це столиця українського гончарства.

Зануримося трохи в історію. В кінці 19 - початку 20 століття в Опішні працювали близько 1000 гончарів, вироби яких експортували майже на всі континенти світу. Кераміка Опішні стала своєрідним етнічним символом української культури, світовим брендом. Давно відомо, що на Україні є великі запаси різноманітних видів глини. Тому гончарі селилися тут з незапам'ятних часів. Тут було виявлено понад 40 сортів глини. Місцеву продукцію відрізняє не тільки форма, але і розпис, нанесення суміші глини і природних пігментів.

В Опішні є унікальний та один із кращих у Центральній та Східній Європі музей-заповідник гончарного мистецтва, де зібрані глиняні шедеври. Там же постійно діє виставка монументальної кераміки під відкритим небом. Чого тільки немає на цій виставці - і веселка, і Ноїв ковчег, і рибалка, котрий упіймав рибу, і навіть пам'ятник демократії у вигляді карткового будиночка. І співають козаки, і засмагаюча дама, і закоханий кентавр, і інші чудеса. Цей чудовий музей знаменитий не тільки в Україні, але і в світі. Вироби з Опішні набувають кращі музеї світу. Раз на рік в це місце приїжджають митці із усього світу, які займаються керамікою, і парк поповнюється новими експонатами.

Доречі, одним із п’яти туристичних магнітів Полтавської області – є Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Це підтверджує, що музей гончарства в Опішні - один із кращих музеїв України.

При цьому парку є науково-дослідний інститут керамології. Його працівники займаються розкопками в прилеглому кургані Романської культури 8-9 століття до н.е. Курган видно прямо з ганку музею.

Працівники музею дуже уважні і приємні люди, дуже тепло приймають гостей і кожному відвідувачу дарують глиняний сувенір на пам'ять.

Мандруйте Україною! І якщо будете на Полтавщині, то обов’язково завітайте на екскурсію до музею гончарства в Опішні.