У дітей у віці від 6 до 12 років часто діагностують поширене захворювання хребта – кіфоз. Якщо його не лікувати, то хвороба буде розвиватися та з’явиться сколіоз. Проте і сам кіфоз може спровокувати появу дисфункції опорно-рухового апарату, сутулої постави. Лікування кіфозу є більш ефективним поки дитині не виповнилось 12 років, після терапевтичний ефект зменшується. Якщо допомога буде своєчасною позбавитися хвороби можна достатньо швидко.

Головними симптомами появи кіфозу у дітей є сутулість та порушена постава. Крім того, батьки повинні бити на сполох, коли помітили, що в дитині почитають:

  • стирчати лопатки;
  • випирати плечі
  • грудна клітка западає всередину.

Також під час прогресування хвороби в дитини відмічається прискорення пульсу, поручення роботи сечовипускної системи. Хворий починає скаржитися на оніміння рук та ніг.

Причини появи кіфозу

Серед основних причин появи кіфозу у дітей лікарі відмічають:

1. Слабкість м’язових тканин, які погано підтримують хребет. І при великих фізичних навантаженнях відбувається викривлення;

2. Різноманітні травми хребта призводять до появи компресіонної форми кіфозу;

3. Малорухомий образ життя та проведення багато часу за вивченням уроків також є передумовами появи цього захворювання;

4. В період інтенсивного росту зростає ймовірність деформації хребта;

5. Генетична схильність.

Саме батьки повинні слідкувати аби дитина багато рухалася. Слід змалечку привчати дитину до занять спортом. Найбільш корисним для хребта є плавання. Під час якого відбувається м’яке навантаження м’язів спини.

Деформація стоп та плоскостопість

Ще одна проблема з якою сьогодні стикаються батьки – деформація стоп. Ортопеди все частіше і частіше ставлять діагноз «плоскостопість» та «вальгусна стопа». В цьому випадку потрібна корекція стоп.

Проте саме батьки першими можуть помітити, що у дитини з’явилися проблеми. Адже малюку з такими хворобами важко ходити, він дуже швидко втомлюється після активних ігор.  Лікувати такі дефекти значно легше на ранніх стадіях, тож батькам не слід зволікати зі зверненням до лікарів.

Найбільш поширеним методом лікування вальгусної стопи та плоскостопості є – лікувальна гімнастика. Завдяки спеціальним вправам можна достатньо швидко отримати бажаний результат. Проте самі заняття мають бути регулярними й підбираються індивідуально.

Поява багатьох захворювань пов’язаних з поставою можна уникнути завдяки активному руху. Навіть лікування сколіозу вдома можливо, але після отримання консультацій зі спеціалістами.