Безпека є базовою потребою кожної людини. Упевненість у власній захищеності, своїх рідних, майна та житла - запорука щасливого життя. Не дивлячись на ефективну роботу правоохоронних органів, може трапитись ситуація, коли відреагувати на загрозу потрібно миттєво. Свідомі громадяни повинні мати вдома або при собі дозволені законом засоби оборони від потенційного нападу бандитів.

Зупиніть злочинця дозволеним способом

Зберігати вогнепальну зброю у власній оселі або носити з собою в Україні має право обмежена категорія людей: військові, представники силових структур. В українському суспільстві на сьогодні триває дискусія про легалізацію летальної зброї. Але існує велика кількість спецзасобів, використання яких цілком законно.

Травматична зброя

Спеціалізовані магазини пропонують великий вибір сучасної травматичної зброї: пістолетів та револьверів. Дані спецзасоби стріляють гумовими кулями, які можуть зупинити напад, завдати серйозної шкоди, але не вб'ють супротивника. Використовуючи травмати, не можна стріляти по вразливих місцях тіла: голові, шиї, жіночих молочних залозах чи в пах. Головний недолік травматичної зброї полягає в тому, що користуватись нею може обмежена категорія громадян: депутати, судді, правоохоронці чи їх родичі, журналісти.

Ефективним засобом самооборони також буде гладкоствольна помпова рушниця, забезпечена травматичними набоями. Влучний постріл з неї деморалізує нападника і точно позбавить бажання продовжувати агресивні дії. Рекомендуємо почитати про цей засіб самооборони за посиланням.

Газові балончики

Придбати газовий балончик може будь-який повнолітній громадянин України. Захистити себе, розпилюючи сльозогінний газ, доступно навіть слабкій жінці. Варто подумати про цей спосіб самооборони, якщо ви повертаєтесь з роботи пізно ввечері мало освітленими вулицями, парками, перебуваєте в інших потенційно небезпечних місцях.

Джерело: Wikimedia Commons

Існують три основні види балончиків: струменеві, аерозольні та комбіновані. Спрямувавши газ в обличчя нападнику, у вас буде час втекти або викликати поліцію. Цей спосіб самооборони є найгуманнішим по відношенню до агресора.

Пневматична зброя та револьвери Флобера

Дана зброя в силу низької енергії снаряду дає лише уявне відчуття безпеки. В переважній більшості випадків, особливо взимку, коли нападник вдягнений в теплий одяг, вона не зможе нанести йому відчутних пошкоджень при стрільбі по тулубу. Навіть при стрільбі по слабозахищених частинах тіла (наприклад влітку) ви скоріше спровокуєте шалену агресію, аніж зупините нападника. В той же час, якщо ви влучите в голову зловмисника кулею з револьвера Флобера, особливо з близької відстані, існує вірогідність вбити його, що скоріш за все відправить вас за грати.

Ми рекомендуємо залишити цю зброю для розважальної і спортивної стрільби, бо в абсолютній більшості випадків ви не зможете захиститися з її допомогою ні від людей, ні від бродячих тварин.

Юридичні аспекти самооборони

Захищаючи власне життя, честь або майно, пам'ятайте про недосконалість українського карного законодавства. Важливо відвести загрозу, знешкодити нападника, але не вбити його. Якщо перевищити межі необхідної самооборони, можна з жертви нападу перетворитись на злочинця, відправившись на лаву підсудних за статтею кримінального кодексу України.