Напевно, вам доводилося чути про таку медичну спеціальність, як сімейний лікар. Але чи знаєте ви, у яких випадках до нього можна звертатися?
Записатися на прийом до сімейного лікаря у Львові можна за посиланням https://rodyna-medical.com.ua/project/konsultacziya-simejnogo-likarya/!
Іноді, щоб діагностувати та вилікувати те чи інше захворювання, навіть не найскладніше, доводиться звертатися до кількох фахівців. На це доводиться витратити час, гроші та нерви, щоб записатися та відстояти чергу до кожного лікаря. Але вже понад 20 років в нашій країні з'явилася така нова медична спеціальність як сімейний лікар. До речі, у США її офіційно визнали ще у 70-х роках минулого століття.
Хто такий сімейний лікар?
Лікар загальної практики, або сімейний лікар, - це медичний фахівець, який пройшов відповідну підготовку в інтернатурі, ординатурі або на курсах професійної перепідготовки і покликаний працювати в первинній ланці охорони здоров'я.
До ПМСП належать лікарські амбулаторії, станції швидкої допомоги та поліклініки (як державні, так і приватні). Ці установи можуть іменуватися медичними центрами, диспансерами, клініками, медсанчастинами, консультативно-діагностичними центрами, багатопрофільними клініками першого контакту тощо.
Важливо розуміти, що у цій ланці охорони здоров'я надають допомогу амбулаторно чи вдома.
Якщо ж людину госпіталізують, то це вже вторинне ланка охорони здоров'я (лікарні, стаціонарні відділення диспансерів, стаціонари медсанчастин, госпіталі, клініки навчальних та дослідних інститутів).
Основна відмінність лікаря загальної практики та сімейного лікаря від терапевта чи педіатра в тому, що він має знання та вміння, необхідні для надання допомоги за всіма поліклінічними спеціальностями, але в обсязі своєї кваліфікаційної компетенції.
Він не замінює вузьких спеціалістів і повинен або своєчасно направляти пацієнтів на консультацію до таких лікарів або госпіталізувати.
Обсяг його знань, тобто його компетенцій, прописаний у Державному освітньому стандарті. Там йдеться про те, що сімейний лікар може лікувати і дітей, і дорослих, тобто фактично всіх членів сім'ї (щоправда, це працює не в усіх регіонах).
Практично у всіх західних країнах систему охорони здоров'я побудовано саме за принципом сімейної практики. Вона здобула таке загальне визнання за свою ефективність та економічність. Так покращується якість, доступність медичної допомоги, профілактика та зміцнення здоров'я сім'ї.