Щодня державні установи закуповують найрізноманітніші товари та послуги. Незалежно від масштабу установи, якщо це дитячий садок чи велике підприємство з багатотисячним штатом, вона може потребувати як харчових продуктів, будівельних матеріалів чи канцелярії, так і послуг охорони, ремонту чи доставки. Напередодні новорічних свят збільшується попит на пов’язані з ними товари й послуги: цукерки, ілюмінацію, анімацію, подарунки та багато іншого. Дізнайтеся, як стати постачальником таких тендерів та отримати вигідні замовлення.
Де шукати державні замовлення
Державні установи публікують свої закупівлі в Prozorro — електронній системі для проведення онлайн-торгів. Переглянути їх усі можна на майданчику SmartTender.biz у розділі «Держзакупівлі».
Як знайти потрібний тендер
На сторінці закупівель Prozorro на електронному майданчику виконайте такі кроки:
- В пошукову стрічку впишіть ключове слово (наприклад, «цукерки»).
- За бажанням налаштуйте фільтри: межі бюджету закупівлі, місто, назву організатора тощо.
- Відкрийте сторінку тендеру, що вас зацікавив, та уважно ознайомтеся з документацією до нього. В ній зазначені умови закупівлі, вимоги до товару/послуг та інші важливі нюанси.
Якщо вас все влаштовує — можна подавати заявку на участь.
Як подати заявку на участь у тендері
Для участі в закупівлі ви маєте попередньо зареєструватися на електронному майданчику в ролі «Учасник». Після цього можна переходити до подачі заявки:
- На сторінці вибраного тендеру натисніть кнопку «Подати пропозицію».
- Заповніть всі поля форми, впишіть свою цінову пропозицію (ціну, за яку готові продати товар чи послугу) та додайте документи, які вимагає замовник у тендерній документації.
- Перевірте, чи все правильно, та подайте пропозицію.
Пам’ятайте, що відсутність хоча б одного документа у складі вашої пропозиції призведе до вашої дискваліфікації, тому будьте максимально уважні. Електронні торги України проходять за нормами, визначеними Законом «Про публічні закупівлі», тому всі учасники та замовники мають чітко дотримуватися встановлених правил.
Наступний етап — аукціон
Усі постачальники, що подали заявку на участь у тендері, допускаються до наступного етапу — аукціону, який складається з трьох раундів. По черзі всі учасники роблять свої цінові ставки, намагаючись запропонувати найменшу ціну. Перемагає той, чия пропозиція виявиться найвигіднішою.
Якщо переможцем стали ви, вашу пропозицію перевірять на відповідність умовам тендеру. Якщо все добре, з вами підпишуть договір про закупівлю. Далі залишиться лише виконати умови угоди та отримати оплату.