Коли ви придумуєте назву для своєї компанії чи проекту, вам також із самого початку слід подумати про домен. Як перевірити доступність домену для реєстрації та як це зробити ефективно, крім того, що можна зробити, якщо кожен класний домен виявиться зайнятим - відповіді на ці запитання ви знайдете на нашій сторінці.
Коли ви починаєте шукати ім’я для свого домену, ви зазвичай спочатку вводите ідеї одну за одною в адресний рядок. Якщо сторінка не завантажується і з’являється помилка, це не означає, що домен безкоштовний, але ймовірність висока, тому ви можете перевірити це пізніше. Знайшовши принаймні кілька таких сторінок, ви переходите до наступного кроку, тобто перевірки реальної доступності.
Перевірте свій домен на одному з багатьох безкоштовних сайтів. Існує багато веб-сайтів для такого виду діяльності, і в основному використовують who.is, який має тривіальну назву для запам’ятовування та пропонує досить багато деталей, наприклад, дату реєстрації або закінчення терміну дії певного домену (якщо ця інформація доступна).
Що робити, якщо всі цікаві доменні імена зайняті?
Доменів стає все більше, тому природний хід речей менш доступний. Довгі, іноді понад 20-символьні доменні імена, ймовірно, вже нікого не дивують. Окрім пошуку чогось менш привабливого, ви можете, наприклад, додати тире між певними символами, деякими числами (наприклад, 24), сегментом (наприклад, web) або просто змінити розширення (наприклад, .net, .com, .eu , .org або будь-що інше, що добре підійде для вашого сайту). Однак якщо ви хочете конкретне ім'я, а найпривабливіше зайнято - ви можете зв'язатися з власником цього домену і запитати про можливість його покупки. Багато людей реєструють домени з метою заробітку без будь-яких конкретних ідей.
Кому належить цей інтернет-домен?
Досить скористатися одним із сайтів, які реалізують протокол WHOIS в читабельному вигляді, щоб дізнатися всі дані про власників доменів – це звучить занадто красиво. У нашій країні, якщо інтернет-домен зареєстрований на фізичну особу, ця особа має право зарезервувати свої дані, завдяки чому протокол WHOIS не розкриватиме їх зацікавленим особам, і ви не дізнаєтеся, хто є власником домену. Тоді єдиним рішенням буде відправити запит до реєстратора домену, але цей шлях не гарантує успіх. Тому, тільки якщо інтернет-домен зареєстрований на компанію, проблем з отриманням контактних даних власника не виникне.