Море не має собі рівних за своєю силою. Одних це захоплює, інших лякає, а багатьох приваблює. Не дивно, що професія моряка настільки цікава й багато хто з вас, дивлячись на море, запитує, яке життя на кораблі. Якщо вам теж цікаво, що таке професія моряка та як стати членом екіпажу, ця стаття відповість на всі ваші запитання.
Хто такі моряки
Моряк є членом екіпажу корабля, чи це торгове судно, військово-морський флот чи судно внутрішнього плавання. Таким чином, щоб стати моряком, вам не потрібно закінчувати спеціалізоване морське училище – достатньо пройти курси та ваше бажання. Перший український центр надання інформаційних послуг для моряків пропонує:
- послуги з оформлення документів моряка;
- допомогу з підготовки до тестів та захисту диплому;
- курси з підвищення кваліфікації;
- допомогу в отриманні морських сертифікатів та багато іншого.
Закінчення Морської академії або училища дає можливість отримати кваліфікацію для певних функцій, таких як штурман або старший помічник, і, отже, вищий заробіток. Тому якщо ви думаєте про вибір школи, вам слід вибрати одну з морських шкіл.
Втім, якщо ви вже закінчили свою освіту, нічого не втрачено – ви все одно можете стати моряком. Вам потрібно тільки бути повнолітнім та виконати умови, необхідні для отримання книжки моряка. Варто зазначити, що моряками стають не тільки чоловіки, ця робота доступна для представників обох статей, а компанії, які наймають моряків, приділяють велику увагу забезпеченню рівних прав для всіх членів екіпажу.
Робота на кораблі – для кого це гарний вибір
Робота на морі має свої переваги, такі як високий заробіток чи відвідування світу, але вона призначена для людей із міцними нервами. Моряк працює за контрактами, що тривають кілька місяців, протягом яких він не тільки не бачить своїх близьких, але й телефонний або інтернет-зв'язок часто утруднений або навіть неможливий.
Крім того, робота за контрактом пов'язана ще й з тим, що моряк отримує свою зарплату лише за час, проведений у морі, - після повернення додому він чекає на безкоштовний відпочинок й шукає інший контракт.
Ким можна працювати на кораблі
Переважна більшість моряків знаходять роботу на морських судах, таких як:
- танкери;
- контейнеровози;
- газовози;
- судна гірничодобувної промисловості;
- судна обслуговування морських мереж передачі та морських вітряних електростанцій.
Такі кораблі потребують не тільки штурманського персоналу, а й фахівців галузі. Тому розподіл вакансій дійсно великий, й судновласники при пошуку працівника на судно користуються допомогою суднових агенцій, через які подають свої пропозиції.