Перша губна гармоніка, що нагадує сучасні зразки, була винайдена ще у 1821 році в Німеччині, і зробив це 16-річний юнак на ім’я Христіан Бушман. У якості зразка майстер використовував губний камертон. Незабаром їхнє виробництво сягнуло великих масштабів. Фактично Німеччина забезпечувала інструментом музикантів усього світу, і навіть світові війни не завадили цьому.
Технічна відмінність
На губну гармошку ціна може коливатися з урахуванням таких показників, як:
- розміри;
- призначення;
- бренд та інші.
Вона належить до язичкових музикальних інструментів, не має клавіш. Звучання забезпечує потік повітря, яке музикант видихає або вдихає. У грі задіяні губи та язик, за допомогою якого людина вибирає потрібний отвір з тих, що розташовані в рядок. Конструкція губної гармоніки така:
- Гребінець. Вважається основною частиною інструменту, і саме на ньому розташовані отвори, через які музикант пропускає повітря, що сполучені з язичками.
- Звукова пластина. На ній розташовані металеві язички, що реагують коливанням на видих або вдих виконавця.
- Корпус. Являє собою дві пластини, за якими приховані основні елементи інструмента.
Перші записи губної гармоніки з’явилися у 1920-х роках в США. Вона використовується в таких стилях, як:
- блюз;
- фолк;
- джаз;
- кантрі.
Знайшла застосування в рок- і поп-музиці, а також в оркестрах, що грають класику. Попри скромні розміри інструменту, історія знає багато легендарних виконавців на губній гармоніці. Серед таких: Шейкі Джейк Гарріс, Джунніор Велс, Пол Баттерфілд та ін.
Зручно й доступно
Багато пересічних людей має мрію навчитися музиці. Втілити її в життя не завжди вдається, адже це потребує чимало часу. Але якщо ви вирішите грати на губній гармоніці, маєте більше шансів досягти успіхів. Адже вона, на відміну від фортепіано й навіть гітари, характеризується невеликими розмірами. Займатися на ній ви можете будь-де, навіть під час перерви на навчанні або на роботі.
Коли вибираєте губну гармоніку, варто звернути увагу на її різновид. Найпоширенішою є діатонічна, що розрахована на 12 нот. Вона відрізняється красивим звучанням, являє собою дві гармоніки, що об’єднані в одному корпусі. Для їхньої взаємодії перебачений слайдер – перемикач.
Стрій діатонічної гармоніки не передбачає інтервалів між нотами. Октавні оснащені двома пластинами, які під час гри звучать одночасно. Налаштовуються точно в октаву одна відносно одної. Є специфічні губні гармоніки для ансамблевої гри, що створюють тремоло-ефект.
Також випускаються блюзові, оркестрові, мелодійні, басові різновиди інструменту. Цікавим варіантом є акордова гармоніка, за допомогою якої можна акомпанувати сольному виконавцеві. Щоб зробити вибір, вивчайте матеріали з інтернету та консультуйтеся з фахівцями.
Джерело: сайт 8nota.com.ua