Неосяжний світ електронних ігор, здається, вже давно мав витіснити настілки, але, на щастя, цього не сталося. І навряд чи станеться, тому що настільні ігри захоплюють своєю відчутністю та жвавістю. Словесні, логічні, на реакцію та спритність, стратегії, квести — усі жанри по-своєму добрі.
Шукаєте цікаві настільні ігри від Strateg - українського виробника іграшок? Тоді дивіться тут!
Грати в настільні ігри особливо корисно дітям, адже разом із захоплюючою пригодою вони набувають маси користі як в емоційному, так і в інтелектуальному плані.
Давайте докладно розглянемо переваги та користь настільних ігор для дітей та їхніх батьків.
1. Це чудовий варіант спільного проведення часу всією сім'єю
Головний плюс настільних ігор перед комп'ютерними – спілкування. Провести час разом з батьками, відчути єднання та загальне захоплення грою – це та цінність, яку ніколи не замінить комп'ютер чи планшет. Командні ігри допоможуть зблизитися з дитиною і більше дізнатися про її інтереси, поспілкуватися неформально та дружньо, надихнутися та розважитися з користю для розуму.
2. Настільні ігри розвивають зосередженість та посидючість
У момент захопленої гри дитина легше пристосовується до сидіння на одному місці та планомірного досягнення результату без відриву від процесу. Це вміння здорово допоможе їй легше і швидше робити уроки та писати контрольні у школі.
3. Під час гри розвивається дрібна моторика
Багато настільних ігор створено спеціально для того, щоб тренувати спритність та швидкість реакції. Десь важлива максимальна зосередженість і точність рухів (наприклад, гра Дженга, де потрібно перебудовувати вежу з дерев'яних брусків так, щоб вона якнайдовше не розвалювалася).
Ігри на планшеті також розвивають дрібну моторику, але мінімально. І лише взаємодіючи зі справжніми фігурками, кубиками чи частинами конструктора, дитина активно тренує рухи та координацію пальців. Як відомо, розвиток дрібної моторики – це один із способів інтенсивного розвитку інтелекту.
4. Розвивають мовлення, словниковий запас, навички комунікації
Зараз є величезний вибір ігор, головне в яких — здатність донести думку до опонента. У кожній грі своя фішка, але всі вони так чи інакше побудовані на необхідності якнайшвидше пояснювати значення слів. Це відмінний спосіб розвитку словникового запасу, швидкості формулювань та швидкості мови у принципі.