Навіть якщо ви не майстер на всі руки, а будь-які ремонтні роботи в помешканні волієте передати для вирішення кваліфікованим спеціалістам, вдома все ж точно знайдеться такий простий інструмент, як молоток. Головне його призначення полягає у забиванні цвяхів, однак, залежно від виду, функціонал може доповнюватись. Стандартна конструкція складається з дерев’яного руків’я та сталевої робочої частини (голівки), однак сьогодні виробники використовують й інші матеріали. Здавалось би, що нового можна дізнатись про такий інвентар? Але навіть найпростіше, на перший погляд, знаряддя має свої особливості.
Різновиди молотків
Для вирішення простих побутових завдань, коли потрібно, наприклад, повісити картину на стіну чи прибити ніжку табурета, достатньо найпростішого молотка. Однак для виконання деяких специфічних робіт може знадобитись особливе обладнання. Виділяють наступні види:
- Столярний. Вирізняється високою точністю удару та абсолютно плоскою поверхнею бійка. На іншій стороні може бути цвяходер.
- Теслярський. Має спеціальний тримач для цвяха та вигнуту під різними кутами (залежно від моделі) задню частину. Використовується для забивання та витягування довгих кріпильних елементів.
- Кирка. Головні особливості конструкції полягають у наявності гострих кінців Призначена для обробки каменю, садівництва (видалення та розбивання твердих брил ґрунту).
- Киянка. Головні сфери застосування такого виду молотків з масивним м’яким бойком — складання меблів, видалення вм'ятин з листового металу, укладання плитки.
- Сокирка. Носик має вигляд леза, тож по суті такий інструмент є гібридом двох різних видів та поєднує їх функціонал.
- Кувалда. Знадобиться у тих сферах, де важлива не точність, а сила удару, наприклад, для забивання стовпців, паль. Вага може коливатись в діапазоні від 1 до 10 кг, залежно від цього параметру виділяють одноручні та дворучні моделі.
Правила використання
Хоч використання цього інструменту і не потребує спеціальних знань та навичок, однак все ж варто ознайомитись з простими правилами роботи:
- Перед експлуатацією звертайте увагу на цілісність конструкції. Якщо голівка закріплена ненадійно, під час роботи вона може просто злетіти, травмувати когось або пошкодити предмети довкола.
- Руків’я виробу має бути проґумованим. Такий інструмент зручно тримати, а після довготривалої роботи на долонях не залишиться мозолів.
- Вибирайте певний вид обладнання під конкретний вид діяльності.
Молоток — один із найпопулярніших ручних інструментів з широким спектром застосування. Він точно знадобиться вдома, тож варто подбати про його придбання вже сьогодні.