Кожен новий тиждень наближає вас до зустрічі з вашим маленьким дивом. Чого варто очікувати від 25 тижнів вагітност?

Перебіг вагітності, відчуття та зміни

25 тиждень вагітності - це означає, що більше половини терміну, який потрібний вашому організму на виношування плода, залишилося позаду. У цей період вас уже не нудить, бо гормональна перебудова пройшла. Ви розумієте, як це бути мамою, і щодня малюк дається взнаки, спілкуючись за допомогою поштовхів і дотиків.

Відчуття радості та щастя від зародження нового життя додає майбутнім мамам багато сил та енергії. І навіть виникнення незначного дискомфорту, який ще досить характерний, не може зіпсувати гарного настрою від очікування зустрічі з вашим сонечком.

На 25-му акушерському тижні вагітності до неприємних відчуттів можна віднести появу набряків та варикозного розширення вен. Якщо ви помітили такі прояви, необхідно звернутися до лікаря.

Взагалі ж, на 25 тижні вагітності відчуття можуть свідчити багато про що. Якщо ви відчуваєте посилене серцебиття, запаморочення, шум у вухах, слабкість і сонливість, варто звернутися до лікаря. У цей період у жінок може розвиватися залізодефіцитна анемія. Недостатність у крові гемоглобіну, який забезпечує киснем всі тканини організму, розвивається внаслідок активного споживання дитиною. У такому разі лікар призначає дієту з вживанням продуктів, багатих на залізо, а в деяких випадках призначає медикаментозне лікування.

Також на 25 тижні вагітності живіт стрімко збільшується у розмірах, і це може спричинити дискомфортні відчуття. Матка збільшується і тисне на внутрішні органи жінки, це викликає зміни у їх роботі:

- Вплив на шлунок та кишечник може викликати низку проблем. Ви можете відчувати печіння за грудиною. Печія з'являється через потрапляння вмісту шлунка в стравохід.

- Тиск на сечовий міхур - це те, що ви можете відчувати практично протягом усього перебігу вагітності. Лікарі рекомендують не терпіти і ходити до туалету при перших позивах до сечовипускання, щоб зменшити ризик розвитку сечостатевих хвороб.

- Тиск на кровоносні судини призводить до порушення нормальної циркуляції крові. Застійні явища викликають варикозне розширення вен та набряки.

- Варто зауважити, що швидке збільшення живота на 25 тижні вагітності призводить до появи розтяжок на шкірі. Тому необхідно користуватися спеціальними гігієнічними засобами, щоб мінімізувати їхню появу.

Крім того, на 25 тижні вагітності збільшення ваги потребує особливої уваги. У цей період, коли ранній токсикоз із нудотою та блюванням залишилися позаду, дуже легко набрати зайві кілограми, які можуть негативно позначитися на вашому стані здоров'я.