Ніхто не заперечуватиме, якщо сказати, що LED-лампи сьогодні є не просто одними з найбільш сучасних та технологічних джерел освітлення, а безумовними лідерами на цьому ринку. Лампочки розжарювання наразі усі згадують як щось настільки застаріле, що користуватися ним можуть тільки ті, до кого ще не дійшла звістка про існування технології напівпровідникового освітлення. Такий погляд є цілком виправданим: світлодіодні лампи дійсно відмінно збалансовані з точки зору продуктивності, економічності, безпеки, термінів роботи та аспектів захисту навколишнього середовища.

При цьому важливо відзначити і той факт, що обмеження на умови роботи таких пристроїв є мінімальними Наприклад, вони здатні працювати у приміщеннях із підвищеною вологістю, і якщо на саму LED-лампочку не потрапляє струмінь води, то ані бризки, ані конденсат, що стікає по поверхні колби, не будуть шкідливими для функціонування джерела світла. На додаток у побуті немає й обмежень щодо температури експлуатації: напівпровідники спокійно витримують від -50°С до +60°С. Для більш критичних умов, звісно, вже будуть потрібні спеціальні світлодіодні лампочки, але для звичайних завдань досягти й тих температурних порогів, що були вказані вище, майже нереально. Окрім того, механічну стійкість пластикового розсіювача важко порівнювати із крихкістю скляної колби старих ламп. Тому такі моделі без проблем можуть працювати на відкритому повітрі, де вітер здатен приносити з собою пісок, бруд та навіть дрібні гілочки. 

Чому ЛЕД-лампи поза конкуренцією

Для того, щоб усебічно проаналізувати сильні сторони світлодіодних LED-ламп, розглянемо декілька основних характеристик. Почнемо з якості світла як основного функціонального параметру. У спектрі випромінювання світлодіодів відсутнє яскраво виражене кольорове забарвлення – навпаки, споживачі самі мають змогу обирати, хочуть вони прохолодне світіння, тепле чи нейтральне. Жодної синюшності або жовтявості – промені мають м’який та приємний для очей відтінок, наближений до потрібного діапазону колірних температур. При цьому саме світло є доволі інтенсивним, але засліплення не відбувається – за рівномірність розсіювання відповідає матова колба. До того ж, світлодіодні ЛЕД-лампи не мерехтять та не змінюють рівень яскравості різко, що означає можливість як комфортного життя, так і роботи при такому освітленні, без головного болю.

Наступне, про що неодмінно слід згадати, це економічність. Саме цей фактор часто виступає домінуючим при виборі споживачами типу освітлення. Річ у тім, що будь-який напівпровідниковий виріб апріорі потребує менше енергії для роботи. Тож для забезпечення того самого світлового потоку, який раніше отримували від лампи у 100 Вт, буде достатньо світлодіодної ЛЕД-лампочки лише на 10 або 12 Вт, у залежності від виробника. Таким чином, можна казати про фактичну економію близько 90%!

Ресурс подібних виробів також є надзвичайним. На противагу старим моделям, у яких вольфрамова нитка була здатна відпрацювати не більше 1000 годин, напівпровідники світять щонайменше по 10 000, а більшість – понад 20 000 годин. Тобто замінювати такі джерела світла доведеться лише раз на 5 років, якщо ви не експлуатуєте освітлення цілодобово. А оскільки ЛЕД-лампи виробляються з природної сировини, після закінчення строку експлуатації їх можна утилізувати разом зі звичайними побутовими відходами, не шкодячи при цьому екології. Очікується, що найближчими роками відбудеться ще один прорив у світлодіодній технології, й таке освітлення стане ще більш якісним, економічним та надійним.

 

Джерело: 5watt.ua