Сьогодні відсутність світла вже стала частиною життя українців, то ж це більше нікого не лякає. Люди знайшли купу способів як розважитися та чим займатися в таких умовах. Навіть дізнаватися новини стало можливим при віяльних відключеннях. Це стало можливо не дивлячись на те, що під час відключення світла зникають інтернет та мобільний зв'язок. Спочатку таке явище забирало в нас змогу читати новини. Однак, українці все ж знайшли способи, як під час блекауту дізнаватися останні новини.

Як залишатися у курсі новин?

Перш за все вам знадобиться радіоприймач. Він може бути в автомобілі або бути портативним (на батарейках). Також тут допоможе заряджений смартфон. Хоча зайти на сайт igrovyeavtomati в вас не вийде, але ви зможете увімкнути той же радіоприймач. Потім треба знайти “Українське Радіо” (Суспільне) у FM-діапазоні або в AM-діапазоні. Також можна спробувати пошукати на середніх хвилях на старих радіоприймачах. Варто знати, що трансляцію “Українського Радіо” також проводить “Промінь” та кілька комерційних радіостанцій. Це можуть бути Хіт-ФМ або Мелодія. Також можна використовувати:

  • соціальні мережі;

Слід заздалегідь підписатися на офіційні канали органів місцевої влади та на сектори безпеки та оборони у Телеграмі (мер міста/ОВА). У такому разі новини будуть висвічуватися на вашому смартфоні, навіть коли сигнал дуже слабкий. Також слід підписатися на офіційні сторінки у Вайбері та Фейсбуці. Важливо відключити автоматичне завантаження фото та відео та залишити для себе лише необхідні канали. Таким чином можна самостійно зменшити навантаження на мережу.

  • телебачення;

У тому разі, якщо зв'язок залишився, можна подивитися новини на онлайн-платформах. Це може бути додаток “Дія”, платформа Київстар ТВ, Megogo або Omega TV. Якщо інтернет не стабільний, то краще відмовитися від ТВ та відео-контенту.

  • пункти зв'язку та інтернету.

Варто не забувати заздалегідь вивчити карту “Пунктів Незламності”, щоб знати де можна підзарядити свого смартфона, підключитися до інтернету та просто зігрітися.

Швидке відновлення мобільного зв'язку

Завдяки наявності національного роумінгу будь-яка людина може швидко переключитися на мережу інших мобільних операторів, якщо його не працює. Національний роумінг було запущено у березні місяці минулого року Мінцифрою, мобільними операторами та Держспецзв`язком. Важливо, що при зміні оператора ваш тариф не змінюється. Підтримуються SIM-картки:

  • Водафон;
  • Київстар;
  • LifeCell.

Це оптимальний спосіб залишатися на зв’язку навіть, якщо немає світла.