Полімерно-композитні балони - як обрати?

Безпека при роботі із горючими рідинами - основна вимога при експлуатації газового обладнання кінцевим споживачем. Сучасним рішенням є використання спеціальних полімерно-композитних балонів, витривалих до перепадів температур та механічного пошкодження. Розглянемо детальніше особливості експлуатації ємкостей для газових сумішей та основні експлуатаційні вимоги.

Конструкція

Балони складаються зі скловолоконних ниток, просочуваних епоксидною смолою і піддаються термічному затисканню. Мають багатошарову структуру із зовнішнім, пластиковим кожухом. Ємкості із полімерно-композитних матеріалів відносно легкі, зручні для транспортування, самостійного заправлення. Наприклад, сталеві вироби важать понад 10 кг та ускладнюють довгострокову експлуатацію.  

Полімерно-композитні вироби витривалі до перепадів температури, вибухобезпечні. При виникненні пожежі епоксидна смола буде горіти всього декілька хвилин, а кожух одразу розплавиться. Але що стане з газом? Суміш буде поступово випаровуватись, згорати без виникнення вибуху. Запобіжний механізм зменшує травматизацію для споживачів. 

Сфери застосування

Композитні вироби можуть використовуватись як в побуті, так і в промисловості. Самі популярні сфери - опалення приміщень, приготування їжі, туризм тощо. Газові балони мають попит під час проведення ремонтних робіт, будівництва, обігріву відкритих приміщень. Вироби замають мінімум простору та мають спрощені експлуатаційні характеристики. Наприклад, споживач може самостійно заправляти балони за допомогою спеціалізованих комплектів. 

На https://safegas.com.ua доступні до продажу різні типи полімерно-композитних виробів в залежності від вимог замовників. Популярний літраж - 12,5, 26,2 та 33,5 л. Можливе одночасне використання декількох балонів для автоматизації робочих процесів. В даних системах заправлення виробів також має бути одночасним.

Переваги

Основні переваги газових балонів, виготовлених з полімерно-композитних матеріалів, включають ключові особливості:

  • заправлення безпечним пропан-бутаном;

  • зменшена вага в порівнянні зі сталевими аналогами;

  • стійкість до виникнення корозії;

  • екологічно чистий матеріал;

  • можливість самостійного заправлення;

  • здатність витримувати різкі перепади температури.   

Рекомендація - перед придбанням газових балонів варто ознайомитись з основними технічними характеристиками виробу та проконсультуватись зі спеціалістом. Варто віддавати перевагу тільки перевіреним дистриб’юторам, котрі пропонують продукцію із гарантією, заправлені чистим, високоякісним газом. 

При виявленні заводського браку або механічного пошкодження варто відмовитись від використання балона. Експлуатація несправних виробів може привести до травматизації та аварійних ситуацій.