Щоб започаткувати власну справу в Україні, люди витрачають багато часу, зусиль та коштів. Але, якщо підійти до справи розумно, спеціальні кредитні програми мають змогу трішки полегшити становище. Головне вибрати правильну фінустанову із вигідними умовами позик для малого бізнесу.
Станом на сьогодні, підприємці-новачки мають більше шансів на отримання корисних кредитів. Наприклад, у травні 2023, була актуальною Державна банківська програма “Доступний кредит 5-7-9%”. Тоді, 45 установ України видали бізнес-кредитів на загальну суму 31.6 млрд гривень. Але, щоб не ризикувати дарма, можна спробувати ігрові автомати онлайн з доброю віддачею від провідних виробників.
Малі приватні підприємства бувають різними, і якщо це не щось масштабне, можна обійтися без кредитування. Але, якщо це справа у галузі на кшталт сільського господарства або торгівлі та виробництва, якісний продукт займу буде на часі. До того ж у спеціальних програм є дуже хороші умови.
Загальні особливості кредитів на відкриття невеликого підприємства
Безперечно, щоб отримати вигідний кредит, потрібно обрати банк, що має найперспективніші пропозиції. Згідно із порадами експертів, краще за все звертати увагу на програми позик для малого бізнесу та сприймати їх, як допоміжні інструменти в реалізації певного задуму. А, щоб підвищити шанси на успіх, потрібно, щоб запит відповідав таким умовам:
- Докази платоспроможності;
- Наявність докладного бізнес-плану;
- Бажано, надати якісь матеріали, що свідчать про наявність потенційних клієнтів.
При складанні плану майбутньої компанії, треба врахувати кількість необхідного обладнання, техніки тощо. Також, він повинен містити інші статті витрат, що характерні для обраної ніші, наприклад реклама, оренда та інше. Далі, за сценарієм, людина повинна написати заяву на отримання бізнес-позики.
На етапі складання заяви, менеджер може попросити надати пакет паперів, що підтверджують здатність замовника сплачувати кредит. Також, під час співбесіди зі співробітником банку не варто ніяковіти. Тобто, мова повинна бути відвертою та впевненою. Тоді, щодо видачі кредиту у банку буде менше сумнівів.
Чого очікувати бізнесменам у 2023 та 2024 роках
Щодо кредитування різних ланок бізнесу, в Україні суттєвих змін не прогнозують. Але, з урахуванням поточних умов, напевно збільшиться перелік галузей, що потребують фінансування. Тобто, активними клієнтами можуть стати компанії, які здатні швидко відновлюватися, наприклад, у галузях логістики або перероблення сільгосппродуктів.
Також, на думку фахівців Приват Банку, у 23-24 роках, може зрости попит на інвестиційні кредити. Але, представникам різних комерційних осередків не треба очікувати зниження відсотків за корпоративними позиками. Принаймні, цього не обіцяють до певних змін кредитної політики та облікової ставки Нацбанку. Щобільше, ставки по кредитах можуть підскочити до 1-3% з причини подорожчання гривневого ресурсу.