Лазерна епіляція особливо призначена для людей, які відчувають подразнення після традиційних методів видалення волосся. Після кількох процедур лазерної епіляції ви можете бути впевнені, що волосся на шкірі не з’являться протягом тривалого часу. Як працює лазерна епіляція і чи болюча вона? Також ознайомтеся з протипоказаннями до цієї процедури та правилами післяопераційного догляду, а також дізнайтеся, яка ціна лазерної епіляції.

Лазерна епіляція рекомендована людям зі схильністю до вростання волосся, запалень (папули і пустули). Найбільшою перевагою даного виду епіляції є повне або майже повне видалення волосся з обраних місць на тілі. Подібну процедуру потрібно повторити, але після кількох сеансів лазерної епіляції ми зможемо насолоджуватися гладкою шкірою навіть кілька років.

Лазерна епіляція: протипоказання

Як і для будь-якої косметичної процедури, для проведення лазерної епіляції необхідно відповідати певним критеріям. Протипоказаннями до лазерної епіляції є:

  • засмагла шкіра;
  • прийом фотосенсибілізуючих препаратів, які можуть спричинити аномальну реакцію шкіри на сонячне та лазерне світло (наприклад, антибіотики, що використовуються для лікування акне , або антидепресанти );
  • вагітність;
  • онкологічні захворювання (в минулому - після консультації лікаря);
  • вірусні, бактеріальні та грибкові інфекції в місці обробки;
  • використання автозагарів, бронзаторів, бета-каротину перорально;
  • руде, сиве, світле волосся в зоні обробки - через відсутність або низьку ефективність лазерної епіляції.

Лазерна епіляція: підготовка до процедури

До процедури лазерної епіляції слід правильно підготуватися. Подібна підготовка може тривати до місяця, тому краще проконсультуватися з лікарем, який проведе депіляцію і обговорить деталі. Підготовка до епіляції зазвичай залежить від стану здоров'я людини, кольору та якості волосся. Однак існує список показань перед лікуванням, яких повинен дотримуватися кожен:

  • за півроку до процедури необхідно припинити прийом пероральних ретиноїдів;
  • слід припинити депіляцію (епіляцію) за місяць до запланованої процедури;
  • за три тижні до процедури припинити використання мазей з ретиноїдами;
  • за дві до процедури слід відмовитися від світлосенсибілізуючих препаратів (фототоксичних, фотоалергічних) і трав з такою дією, наприклад, звіробою , календули;
  • за кілька тижнів до процедури уникати сонячних ванн (в тому числі в солярії );
  • у разі засмаги, отриманої за допомогою засобів для автозасмаги, депіляція можлива після спадання засмаги.

Лазерна епіляція: хід процедури

Перед процедурою пацієнта просять заповнити невелику анкету, яка містить запитання про загальний стан здоров’я, перенесені захворювання та прийняті ліки. Потім на шкірі проводять лазерний тест, щоб побачити, як вона реагує на подібні подразнення. Якщо все в порядку, можна приступати до процедури.

Зазвичай лікар використовує лазер, світло якого поглинається меланіном у волосяному фолікулі. Меланін отримує енергію, яку передає лазер. Таким чином він руйнується, а разом з ним і весь сильфон. Зазвичай за день до депіляції потрібно поголити волосся бритвою. Після процедури наносяться заспокійливі препарати.

Лазерна епіляція не є разовою процедурою, оскільки волосся не росте одночасно. Деякі з них знаходяться у фазі росту і реагують на лазерне світло. Інші знаходяться в стані спокою, і в їхніх фолікулах занадто мало меланіну, щоб реагувати на лазер.

Зазвичай процедуру повторюють щомісяця протягом приблизно півроку, потім раз на рік. На жаль, повністю видалити волосся практично ніколи не вдається. Деякі з них стануть тоншими та яскравішими, що унеможливить подальше лікування. Більше відвідувань кабінету також доводиться відкладати при гормональних порушеннях і синдромі гіперчутливості фолікулів до нормального рівня гормонів (фолікули поводяться так, ніби в організмі занадто багато андрогенів, хоча насправді це не так).

Стаття була підготовлена:

експертами студії лазерної епіляції "Anatomia"

Веб сайт: https://anatomia-laser.com.ua/