Гальмівні колодки- це дуже важливий елемент гальмівної системи автомобіля. Від їх якості та цілісності напряму залежить безпека водія та пасажирів, тому заміну колодок треба проводити регулярно та вчасно.

На https://chas-to.com.ua/ua/merchlist/tormoznyje-kolodki представлені оригінальні гальмівні колодки від провідних автомобільних концернів: VOLVO, PORSCHE, VAG, Automotor France, LAND ROVER, NISSAN, FORD, BMW, RENAULT, CHERY, Fiat/Alfa/Lancia, GEELY, GM, HONDA, GREAT WALL, JAGUAR, Hyundai/Kia/Mobis  та ін.

Також в каталозі представлена якісна продукція від виробників ZIMMERMANN, АВТОВАЗ, ASHIKA, ATE, AUTOMEGA,  WAGNER, ST-TEMPLIN, STARLINE, STELLOX, WOKING, BOSCH, BPW, BRECK.

 

Функції гальмівних колодок

Гальмівні колодки необхідні для притискання барабана або диска гальмівної системи при натискання педалі для зупинки автомобіля. Завдяки їх дії колеса уповільнюють рух і зупиняються.

Колодки повинні забезпечувати швидке та ефективне гальмування за будь-яких умов, тому дуже важливо вчасно їх міняти та обирати якісні запчастини від перевірених виробників.

Колодки представляють собою пластини з металу з насадкою із фрикційного матеріалу (суміші з підвищеним коефіцієнтом тертя, яка може працювати за умов дуже високої температури). Якість колодки визначається перш за все якістю цієї насадки. Для її виготовлення використовуються спеціальні смоли, каучук, органічні та мінеральні волокна, наповнювачі тощо.

Чим вище показники жорсткості, тертя та зносостійкості – тим надійнішими будуть колодки у роботі. 

Види гальмівних колодок

Для різних моделей авто та для різних умов експлуатації виробники пропонують різні види гальмівних колодок.

Всі колодки поділяють на дискові та барабанні (залежно від типу гальмівної системи). також їх розрізняють на передні та задні.

За матеріалом виготовлення розрізняють:

1. Напівметалеві (склад: 30% металу + суміш з неорганічними наповнювачами і модифікаторами тертя). Вони дають ефективне гальмування та мають хорошу тепловіддачу, але не дуже міцні та можуть шуміти.

2. Органічні (склад: скляні чи гумові волокна + кевлар, смоли та вуглець). Вони безшумні та щадні до дисків, але не дуже добре витримують високі навантаження. Такі колодки можна використовувати для невеликих легкових авто.

3. Керамічні (дуже надійні, мають підвищений коефіцієнт тертя, довговічні, можуть працювати у широкому температурному діапазоні). До недоліків можна віднести високу вартість. 

Коли потрібно міняти гальмівні колодки?

Заміною гальмівних колодок неможна нехтувати за будь-яких умов, адже – це ваша безпека, та безпека інших учасників руху. Перша умова – строк придатності. Зазвичай він становить 10 – 20 тисяч км пробігу. Але, якщо авто використовується у складних умовах, або стиль водіння – агресивний, може знадобитись заміна і раніше.

Також заміну треба проводити за наступних ознак:

  • вищання при гальмування;
  • занадто повільне або різке гальмування;
  • помітне зношення.

Колодки міняють усі одразу, або окремо для передніх та задніх колес. Але ніколи неможна міняти колодки тільки на одному колесі: або парно, або усі одразу.

В інтернет-магазині CHAS-TO представлено дуже широкий вибір гальмівних колодок різного типу та від різних виробників. За необхідності ви можете отримати консультацію та допомогу із вибором оптимального товару для вашого авто. Доступні ціни та гарантована якість – в Час-ТО ви можете купити все, що необхідно для вашого авто.