Світлодіодні стрічки – пристосування, що використовується для освітлення та підсвічування будівель різного призначення. При цьому їх монтаж здійснюється не завжди правильно. Двостороннім скотчем можна фіксувати не всі моделі.

Купуючи діодну стрічку, на якій густо розташовані діоди підвищеної потужності, слід розуміти, яким чином її потрібно зафіксувати на поверхні. У певних випадках фахівці радять зробити жолоб необхідного розміру та купити профіль для світлодіодної стрічки.

Навіщо потрібні короби для діодних стрічок

Асортимент моделей сприяє реалізації різних завдань. Правильно зафіксований виріб практично непомітний, але завдяки створеному освітленню, інтер'єр виглядатиме незвично.

Світлодіодний профіль може бути оснащений матованим або прозорим розсіювачем. Завдяки кришкам світло стає м'якшим, зникає пікселізація. Щоб облаштувати акцентне освітлення, фахівці радять застосовувати елементи з фокусуючими лінзами.

Захист стрічки від стороннього впливу

Захована у профілі стрічка з кристалами не боїться впливу погодних умов, підвищеної вологи, жиру, пилу, механіки. Таким чином використовувати конструкції можна не тільки в сухих приміщеннях, а й в гаражі, на кухні, у санвузлі, на вулиці.

Відведення зайвого тепла

Від діодних стрічок відходить тепло. Якщо пристрої своєчасно не охолоджувати, діоди можуть деградувати. При врахуванні такої особливості, вони будуть служити заявлений виробником період без зниження яскравості свічення.

Температурний показник 40 градусів оптимальний для світлодіодів. Вироби невеликої потужності підпадають під такі рамки. Але якщо потужність велика, без відведення тепла не обійтися. Для них у профілях під лед стрічку виробники роблять бічне рифлення. Воно дозволяє надлишку тепла виходити назовні.

Види та особливості використання профілю для підсвітки

Короба для стрічок з діодами – види і особливості

Конструкції для фіксації лед джерел світла виготовляються переважно з алюмінію. Хоча нерідко зустрічаються й вироби з пластику. Тонкі короби з металу мають кришку-розсіювач, заглушки.

Додатково металічні вироби поділяються на:

  • Анодовані. Завдяки захисному шару вони не піддаються корозії.
  • Неанодовані. Бюджетні пристосування без додаткового захисту.

Обидва варіанти підходять для створення освітлювальних конструкцій. Але через технічні характеристики, купуючи короб, варто враховувати місце монтажу.

Вироби, що не мають захисного шару, підходять виключно для сухих приміщень. Тривалий час, заявлений виробником, вони стоятимуть без змін у вітальні, робочому кабінеті, дитячій та дорослій спальні. В кімнатах з підвищеною вологістю краще ставити більш надійні анодовані вироби. Сховані в такий led профіль стрічки довго не вийдуть з ладу, не пошкодяться. Такі короба можна застосовувати на кухні, в гаражі, підвальному приміщенні, санвузлі.

Варіанти монтажу

Накладні профілі для лед стрічки мають бічні пази. Вони потрібні, щоб закріпити зовнішній розсіювач. Фіксуються конструкції з використанням шурупів або на двостороннього скотчу.

Врізні моделі ховаються у заглибленнях, зроблених в стінах. Їх можна також закріпити на меблях. Для фіксації використовуються шурупи або клей.

Завдяки кутовому профілю для лед стрічки світло йде під певним кутом. Найчастіше його використовують, щоб підсвітити робочу зону на кухні, карнизи, вітрини. Кут надходження і яскравість світла залежать від висоти бічних стінок пристосування та особливостей розсіювача.

У продажу представлені й універсальні профілі для підсвітки. Асортимент розмірів дозволяє вибрати потрібний варіант для реалізації різних задумів.