Втрата слизової пробки є лише одним із багатьох ознак того, що наближаються пологи. Точний графік і прогресування можуть сильно відрізнятися у кожної жінки. У деяких випадках слизова пробка у вагітних втрачається за кілька днів або навіть тижнів до початку активних пологів. В свою чергу інші можуть цього взагалі не помітити. Це явище варто обговорювати з лікарем.

Що собою представляє слизова пробка

У вагітних жінок «слизова пробка» є захисним бар’єром, який утворюється в шийці матки. Це вузька трубчаста структура, яка з’єднує матку з піхвою, вона зазнає змін, щоб підготуватися до пологів. Однією з ознак є утворення слизової пробки. Вона представляє собою густу гелеподібну речовину, яка накопичується в цервікальному каналі, закриваючи матку від зовнішнього середовища, що діє як захисний бар’єр.

У міру того, як вагітність прогресує і шийка матки починає розм’якшуватися, витончуватися і розширюватися у рамках підготовки до пологів, слизова пробка поступово вивільняється або «зміщується». Цей процес може відбутися за кілька тижнів або днів до пологів. Виділення слизової пробки є нормальною частиною підготовки організму до народження дитини і вважається ознакою того, що час наближається.

Симптоми слизової пробки у вагітних

Деякі вагітні жінки можуть відчувати симптоми або помічати зміни, коли у них втрачається слизова пробка, тоді як інші можуть не знати про це. Симптоми, пов’язані з втратою слизової пробки, можуть включати:

- Збільшення виділень з піхви;

- Рожеві, коричневі або з кров’яними прожилками виділення;

- Легкі судоми матки або дискомфорт;

- Підвищений тиск в області тазу;

- Біль у спині або у попереку.

Як діяти при відходженні слизової пробки

Коли слизова пробка видаляється або відходить не слід переживати. Необхідно діяти покроково:

1. Зберігати спокій. Це природна частина, коли тіло готується до пологів.

2. Слідкувати за іншими ознаками. Звернути увагу на таке як сутички, розрив плодових оболонок або регулярний дискомфорт, що посилюється.

3. Звернутися до медичного працівника.  Вони оцінять стан і нададуть рекомендації на основі ситуації.

4. Інформувати спеціалістів. Повідомляти, якщо відчуваються будь-які зміни або дискомфорт, включаючи втрату слизової пробки.

5. Підготуватися до пологів. Має бути зібрана лікарняна сумка, продуманий план зв’язку з лікарнею, а також налагоджена підтримка та транспортування.

6. Більше відпочивати. Хоча втрата слизової пробки не є прямим показником активних пологів, тіло все ще готується до процесу, і відпочинок піде на користь.