Багата і славна Житомирська область видатними людьми: тут народилися, знаходили своє натхнення конструктори і письменники, музиканти і винахідники, митці, відомі на увесь світ; чого варта тільки постать Корольова Сергія Павловича, знаного як геніального авіаконструктора. Чарівний своєю красою поліський край пробуджував у талановитих людях найкращі прагнення та ідеї — і, мабуть, саме тому став осередком видатних діячів.
Ми підготували матеріал про найталановитіших людей області — читайте і дізнавайтеся цікаві факти з життя відомих співвітчизників. Поїхали!
Юзеф Ігнацій Крашевський
“Житомир — спокійне містечко, околиці чудові!” — так згадував місто історик та письменник Юзеф Крашевський, який оселився в ньому у середині ХІХ сторіччя. Дослідники одноголосно стверджують, що саме період проживання у місті Житомир є найпліднішим на хронологічному відрізку творчості польського історика та письменника.
Жила сім'я Крашевського на вулиці Малій Бердичівський; як свідчення зберігся будинок, де родина облаштувала побут, тож любителі літератури можуть доторкнутися до історії, і вживу побачити оселю діяча.
Доробок діянь Крашевського для Житомира значний: тут він працював попечителем у губернській гімназії, де опікувався дітьми, сприяв розвитку культури, а його історичний нарис про місто залишається найкращим і до сьогодні.
Сергій Корольов
Для видатного конструктора Житомир теж був рідним місцем, допоки родина не переїхала до столиці. Світило вітчизняної інженерії сяяло так яскраво, що його ім'я носять вулиці, школи, заводи. Беззаперечно Корольов Сергій Павлович на честь якого відкрито музей космонавтики в рідному для нього Житомирі, є чи ненайвідомішою людиною цього краю. Крім того, на базі іменного музею створено ще й будинок-меморіал, у якому реконструйовано життя та побут родини Корольових.
Борис Тен (Микола Хомичевський)
Справжній український геній, що мав неймовірно великий творчий доробок, позаяк цікавився і музикою, і літературою. Серед його праць — переклади, опери, поезії, праці на мистецькі та літературознавчі теми.
Та прославили його переклади двох найвідоміших творів античності — “Одіссея” та “Іліада”.
Відомо також, що Борис Тен служив протоієреєм, мав зв'язки з Українською Автокефальною Православною Церквою. Багато років свого життя митець віддав вчителюванню, викладав музичне виховання та латинську мову. Власне, викладацька діяльність була пристрастю Миколи Хомицького нарівні з літературою.
Святослав Ріхтер
Як ви вже встигли зрозуміти, Житомирщина виростила справжнє сузір'я музикантів. Серед них — талановитий піаніст Святослав Ріхтер. Самою долею йому було суджено стати музикантом, бо народився майбутній піаніст у родині, де дуже шанували музику і театр. Мати чудово грала на роялі, виступала в театрі, а батько бувпіаністом, (мабуть, саме тому Святослав Теофілович за прикладом тата обрав саме цей інструмент).
Вроджений талант і постійне вдосконалення дарували Ріхтеру славу і визнання. Але навіть будучи відомим, він щоліта приїжджав до рідного Житомира і давав концерти для молоді і усіх бажаючих послухати відомого піаніста.
Хто пам'ятає свою культуру та історію, той має майбутнє. Щиро сподіваємося, що ця невелика стаття пробудила в вас бажання трішки краще познайомитися з історією Житомирщини. Пізнавайте більше, і нехай процес пізнання приносить вам радість! А якщо ви у пошуку надійного джерела для читання пізнавальної інформації і вас цікавить детальна історія України та всіх її видатних людей, то радимо підписатись на новинний портал Ukr Day.