Ринок праці в Україні зазнав великого обвалу за останні два роки. Багато компаній закрилися чи вийшли з ринку. Бюджети зазнали скорочення. В купі з припливом переселенців - отримали ринок вакансій, перевантажений охочими знайти роботу.

Українці почали шукати додаткові джерела прибутку - від підробітку та суміщення посад до виграшів через https://nap-ua.org/mobilnyj-dodatok-elslots/ Попри всі старання - економічний рівень більшості сімей знизився.

В кінці 2023-го ринок праці дещо покращився. Рекрутери зазначають, що кількість вакансій збільшилася, а в деяких галузях спостерігається дефіцит кваліфікованих спеціалістів.

Вакансій недостатньо, але спеціалісти в дефіциті

Зараз ситуацію на ринку праці в Україні називають двоякою. З однієї сторони, люди скаржаться, що ціни ростуть, зарплатні пропозиції низькі, знайти роботу - важко.

З іншої - роботодавці вказують, що забагато спеціалістів виїхало з країни. Тому важко знайти слушну людину з досвідом у таких сферах, як фінанси, продажі, менеджмент-бізнес процесів, управління тощо.

Також всі зазначають, що зберігається тенденція віддаленої роботи. Спеціалісти не бажають витрачати час та сили на дорогу в офіс. Багато роботодавців з ними згодні: віддалене найняття дозволяє економити на оренді офісу, електроенергії, інколи - навіть на комп’ютерах працівникам. Передбачається, що ця тенденція буде тільки поглиблюватися.

Стан IT-ринку поступово покращується

До 2022-го IT-галузь в Україні розвивалася досить стрімко. На ринку було достатньо як українських компаній, так і рекрутерів з-за кордону. Проте, далі криза у країні збіглася зі світовими негативними тенденціями:

  • у всьому світі почалася IT-галузь зазнала рецесії;
  • багато світових компаній вийшли з України;
  • трапився відтік спеціалістів за кордон;
  • бюджети українських компаній різко знизилися.

Зараз рекрутери обережно прогнозують покращення в українській IT-сфері. За їх словами, восени 2023-го на кількість вакансій в Україні досягла максимуму з початку повномасштабного вторгнення. Відродження бізнесу стосується і IT-галузі.

У глобальній перспективі, зараз “увійти в IT” з нуля не так легко, як це було до початку пандемії. Сфера переживає перевантаження кандидатами без досвіду. А багато робочих процесів, що потребують простішої праці - автоматизуються за допомогою штучного інтелекту. Проте, в Україні перспективи для мідлів та навіть джуніорів з досвідом роботи - значно покращилися.

Україна потребує інженерів

Рекрутингові компанії сходяться на думці, що найближчим часом в Україні буде значний дефіцит технічних спеціалістів та особливо - кваліфікованих інженерів.

Війна викликала потребу в техніках, здатних працювати на “оборонку”. Відтік мобілізованих також посилює потребу у технічних спеціалістах на інших складних виробництвах. Це не говорячи вже про інженерів, здатних власноруч займатися розробкою та проєктуванням.

На жаль, суспільство в Україні останні 20 років сприймало технічних спеціалістів як низькокваліфіковану робочу силу. Хоча це не так, адже тут потрібні глибокі знання та унікальні навички. Та й зарплата легко перевищує перспективи менеджера в офісі. Але випускники не розглядали отримання професії токаря чи зварювальника як гарну життєву перспективу.

Щодо інженерів - з цією професією люди розраховували хіба що до пенсії отримувати мінімалку в університеті. Зараз, коли почали відкриватися нові виробництва - нестача кадрів постала особливо гостро.

У світі спостерігаються подібні тенденції. Спостерігається величезний попит на інженерів у Пакистані, Індії, країнах Латинської Америки.