Змалечку нас навчали, що ефективна людина має знаходити собі заняття у кожну вільну хвилинку. Потім з’явилося поняття про баланс роботи та особистого життя. Проте, це не дуже допомогло. Просто тепер кожна вільна хвилинка у позаробочий час має бути присвячена не кар’єрі, а хатнім справам, навчанню, як мінімум - інтелектуальним розвагам.
Психологи говорять, що саме подібний стиль життя і приводить сучасну людину до вигорання. Тому важливо давати своєму мозку лінивий відпочинок - сон, переглядання ТікТоків, прості ігри і т.д. Не картайте себе, що зробили в Elslots casino вхід та провели на слотах кілька годин увечері. Це потрібно для відновлення ваших сил.
Багато працюєш мозком? Скорочуєш своє життя!
Вчені з Гарвардського інституту взагалі встановили, що тривалість життя менша у людей з інтенсивною мозковою роботою. До цього вважалося, що розумові навантаження допомагають людині довше залишатися молодою та запобігати розвитку хвороби Альцгеймера чи інших ментальних розладів.
Для досліджень використали зразки мозку від 100 померлих. Було виявлено, що у людей, які померли у віці близько 100 років - спостерігався вищий рівень білка REST. А у тих, хто помер від природних причин у молодшому віці - рівень вказаного білка, відповідно, нижчий.
Цей білок відповідає за захист нейронів від гіперзбудливості, а мозку в цілому - від таких хвороб, як деменція. Подальші дослідження показали, що достатній відпочинок здатний підвищувати рівень білка REST у людському мозку. Тобто, цей білок є відновлюваним і очевидно впливає на строк життя людини.
Як запобігти виснаженню та продовжити своє життя
Психологи рекомендують дотримуватися наступних порад, щоб не виснажувати мозок занадто сильно:
- Плануйте відпочинок заздалегідь. Особливо якщо у вас щільний графік. Відпочинок необхідно вносити у нього так само як і “серйозні” справи. Інакше у вас ніколи не вистачати часу, щоб все ж таки відпочити.
- Виділяйте собі час, щоб “потупити”. Не картайте себе за недостатньо інтелектуальний відпочинок - самотні прогулянки, перегляд смішних роликів чи комп’ютерні ігри. Психологи рекомендують кожну годину робочого часу виділяти 5 хвилин на те, щоб посидіти з чашкою напою та подивитися у вікно. Схоже на поведінку курців, чи не так?
- Зміна діяльності - це не відпочинок. Попри все, що нам розповідали у дитинстві, робота, яка змінює інакшу роботу - залишається роботою. Відпочинок - це стан, коли ваше тіло та ваш розум не піддаються навантаженням. Навіть приємним - на зразок зарядки, активного сексу чи перегляду серіалів. Тоді тіло та розум мають шанс відновити сили.
- Якщо відчуваєте, що виснажуєтеся - відмовтеся від соцмереж, книг та серіалів. Багато занять, які ми вважаємо відпочинком - також навантажують мозок. В першу чергу це все, що треба читати, слухати та розуміти зміст отриманої інформації. Тому присвятити весь вечір серіалам - погана ідея після цілого дня розумової роботи. А соцмережі взагалі створюють нездорове навантаження на психіку. Тому варто дозувати їх перегляд.
- Навчіться делегувати. Неможливо виконати всю роботу у світі самостійно. Та й не треба. Якщо ви здатні доручити щось іншим людям - це чудовий варіант як знизити навантаження. Мова йде як про робочі, так і про домашні справи. Навіть покупка готового салату на вечерю у найближчому супермаркеті здатна подарувати вам пів години відпочинку.
Якщо ви будете відповідально відноситися до відпочинку - то скоро побачите, як сил стає більше. А значить - зможете швидше вирішувати робочі та домашні справи, виділяючи більше часу для себе. Користь з усіх боків!