На точність результатів досліджень впливає декілька чинників: правильність взяття матеріалу, дотримання умов його транспортування, рівень лабораторного обладнання, професіоналізм та уважність працівників. Приватна лабораторія Hemo Medika гарантує якість проведення аналізів на всіх етапах та достовірність отриманих даних. Але є ще один важливий аспект — підготовка пацієнта до здачі матеріалу для дослідження. Далі ви дізнаєтесь рекомендації, яких слід дотримуватись перед проведенням стандартного обстеження.
Підготовка до аналізу крові
Для більшості досліджень використовується венозна кров. Для експрес-аналізу можуть брати капілярну кров, але цей метод менш популярний, оскільки неможливо отримати достатній об'єм матеріалу. Правила підготовки для цих аналізів суттєво не відрізняються.
Щоб отримати точні результати, необхідно:
- за день перед дослідженням утриматись від алкоголю, не зловживати напоями з кофеїном та жирною їжею;
- не вживати жодних ліків, крім тих, які призначив лікар;
- за 8-12 годин до аналізу утриматись від їжі (для дітей молодшого віку цей інтервал може скорочуватися до 4-6 годин);
- у період голодування вживати тільки мінеральну воду без газу;
- за 1 годину до здачі крові не курити (використовувати електронні девайси для куріння також заборонено).
Підготовка до аналізу сечі
Перед дослідженням не варто вживати продукти, які змінюють колір сечі (буряк, морква, напої зі штучними барвниками). Також не слід приймати діуретики або інші ліки, якщо вони не були призначені лікарем. Деякі медикаменти, наприклад, антидепресанти, протитуберкульозні антибіотики, протиревматичні засоби, можуть забарвлювати сечу. Якщо людина приймає такі ліки, слід попередити про це лаборанта.
Зазвичай для дослідження використовують ранкову порцію сечі. Перед процедурою слід ретельно вимити зовнішні статеві органи водою без використання мила чи антибактеріальних гелів для інтимної гігієни.
Мазок із носоглотки, ротоглотки
Забір слини, мазків з носа, рота і зіву проводиться натщесерце або через 3-4 години після останнього прийому їжі. Перед взяттям мазку не можна чистити зуби, використовувати ополіскувачі для ротової порожнини, полоскати горло або промивати ніс. Також слід утриматись від куріння, жувальної гумки та льодяників.
Секрет простати, сперма
Підготовка до урологічних досліджень у чоловіків потребує дотримання таких правил:
- на 5-6 днів повністю виключити алкоголь (зокрема пиво та інші слабоалкогольні напої);
- не приймати антибіотики та інші ліки;
- впродовж 2-4 днів утримуватись від статевих контактів, мастурбації;
- за 2 дні до аналізу уникати відвідування сауни та бані, надмірних фізичних навантажень;
- за кілька годин до здачі аналізу не курити;
- перед процедурою провести туалет статевих органів та промежини.
Забір секрету передміхурової залози передбачає її масаж через пряму кишку. Тому перед дослідженням необхідно очистити кишківник фізіологічним способом, а при закрепі використати мікроклізму.
Кал
Рекомендації перед здачею калу на загальний аналіз:
- впродовж 3 діб не використовувати ректальні свічки, клізми, проносні препарати;
- напередодні дослідження не вживати продукти, які змінюють забарвлення випорожнень;
- впродовж 24 годин перед аналізом не змінювати звичне харчування, не вживати екзотичні продукти, не зловживати жирною їжею;
- жінкам не рекомендується здавати кал під час менструації.
Перед аналізом калу на приховану кров необхідно дотримуватись спеціальної дієти впродовж 3 днів. З раціону виключають м'ясо, субпродукти, яблука, шпинат, болгарський перець та інші продукти, які містять залізо. Якщо пацієнт проходить терапію залізовмісними препаратами, з дозволу лікаря її тимчасово припиняють.
Варто пам'ятати, що правила підготовки до здачі аналізів залежать від цілі та особливостей проведення дослідження, стану здоров'я пацієнта та інших індивідуальних факторів. При будь-яких сумнівах необхідно уточнити інформацію у спеціалістів приватної лабораторії https://hemomedika.com.ua/ та у лікаря, який призначив обстеження.