Найціннішим джерелом активних стовбурових клітин вчені вважають кров, отриману з пуповини при народженні малюка. Ці клітини містять цілісний генетичний код, і, до того ж, вони мають мінімальний вплив перенесених захворювань та вікових особливостей. Кров містить низку базових клітин: гематопоетичні, ендотеліальні, мезенхімальні.
Зазначений біоматеріал містить Т-регуляторні клітини, яким відведено найважливішу роль при регулюванні імунітету. Вони здатні знизити агресію лімфоцитів, що зазвичай спостерігається при аутизмі, аутоімунних хворобах.
Синтезовані з пуповинної крові базові клітини розрізняються за функціями, активністю, структурою. Вони вважаються унікальними. Упродовж життя відбувається вплив на організм низки негативних факторів: екологія, шкідливі звички, радіація, УФ-випромінювання, рентген, вірусні, інфекційні хвороби, токсини, стреси. Клітини, отримані з крові пуповини чисті, на них немає цього негативного впливу.
Тому лікарі акцентують увагу на важливості забору саме крові з пуповини. Її потім передають на зберігання до кріобанку, звідки за потреби її дістануть, розморозять. Стовбурові клітини згідно з дослідженнями використовують у терапії більшості відомих захворювань.
Навіть корекція аутизму у дитини в Житомирі проводиться із застосуванням клітинної терапії. Для процедури використовують біоматеріал, отриманий з крові, придатної до зберігання в кріобанку. Базові клітини розмножують, а потім вводять у необхідній кількості дитині, яка хворіє на аутизм, у вигляді ін'єкції. Після того, як базові клітини приживуться в головному мозку, вони починають витісняти уражені тканини, які містять генетичні помилки. Так відбувається оновлення мозку на клітинному рівні.
Базові клітини унікальні також тому, що здатні самостійно визначати патологічні ділянки в організмі, спрямовувати свої рекреаційні властивості на їх відновлення. У випадку з розладом аутистичного спектру відзначається вплив стовбурових клітин на лімбічну систему, кору головного мозку, мозок.
Стовбурові клітини здатні надавати наступний спектр позитивних впливів:
- Надання допомоги у разі недостатності перфузії
- Поліпшення ангіогенезу
- Поновлення метаболізму, активація регенерації нейронних зв'язків мозку
- Звільнення від наслідків гіпоксії
- Захист мозку від дії зовнішніх деструктивних факторів, стресу
- Захист мозку від нестачі кисню, глюкози
- Активація вироблення секретів зростання клітин (нейтрофінів)
- Зниження гліальної активності
- Підвищення життєздатності нейронних клітин
- Підвищення здібностей імунної дисрегуляції
- Попередження розвитку внутрішньомозкових запалень, а також зниження їхньої активності.
Введення сироватки, що містить базові клітини, отримані з крові пуповини донора, здійснюється за таким алгоритмом:
- Введення в кров (внутрішньовенно, інтератекально), коли спостерігається абсолютна сумісність біоматеріалу донора та пацієнта.
- Введення внутрішньовенно у разі сумісності біоматеріалу на 50%.
Якщо сироватка збігається менше ніж на 50%, біоматеріал не використовують для лікування аутизму у Житомирі. Важливим моментом у лікуванні РАС вважається біологічна сумісність донора та хворої дитини. Тільки при стовідсотковому чи п'ятдесяти відсотковому збігу допускається клітинна терапія.
Використання інноваційних технологій терапії РАС у дітей
У всьому світі небагато медустанов, які активно практикують лікування аутизму стовбуровими клітинами. Одна з таких установ – медичний центр ім. Мардалейшвілі в Грузії. Як показує практика, лікарі грузинського медичного центру застосовують клітинну терапію з великим успіхом. Корекція аутизму в Житомирі з використанням стовбурових клітин підвищує соціальну активність дітей, покращує їхню здатність до навчання, покращує мовлення, сприйняття світу. Ознайомитись із відгуками батьків, чиї діти проходили корекцію РАС у тбіліському медичному центрі, ви зможете на сайті autism-mmc.com.ua.
Для консультації з лікарями медустанови звертайтеся до реєстратури, фахівці нададуть інформацію про індивідуальну методику терапії для вашої дитини.