Якщо мова йде про просту нотаріальну операцію, як то довіреність, чи дозвіл на виїзд дитини за кордон, то абсолютно немає різниці, до якого нотаріуса звернутися: просто шукаємо найближчого, і вирішуємо свої питання у найкоротші терміни. Проте, якщо потрібно здійснити та завірити складні операції, то тут постає питання: якого нотаріуса краще вибрати, і яка взагалі між ними різниця. Саме про це – читайте в нашій статті, і нехай всі ваші юридичні справи вирішуються легко.
Де шукати нотаріуса
Очевидно, що в еру інформаційних технологій найдієвішим способом пошуку є інтернет простір, що має широкий вибір спеціалізованих пошукових систем, які орієнтуються на задане, або реальне місце перебування користувача, крім того, за запитами нотаріус Київ, або нотаріус Оболонь, Locator.ua нададсть повний перелік найближчих нотаріусів, як державних, так і приватних, з інформацією про години прийому, контактами та ціновою політикою. Для пошуку по районах будь-якого міста України достатньо ввести запит нотаріус Теремки, нотаріальні контора Поділ, або ж послуги нотаріуса Троєщина, якщо Вас цікавить Київ, так само можна ефективно і за лічені хвилини знайти оптимальний варіант в будь-якому іншому місті.
Приватний, чи державний – ось в чому питання
Існує думка про те, що в державного нотаріуса надійніше, а в приватного – дорожче, чи так це насправді? А насправді так: всі майбутні нотаріуси однаково отримують освіту, формують власний досвід, отримують державну ліцензію, яка видається за єдиними високими вимогами для всіх, і вже потім, або знаходить роботу в державній установі, або починає свою приватну практику, несучи таку ж відповідальність за нотаріальні дії, як і колеги, що отримують зарплату від держави. Дізнатися більш детально про різницю між державним і приватним нотаріусом можна зі статті, проте, що стосується надійності та відповідності правовим нормам, можете бути впевненими, що нотаріус, який отримав ліцензію в Україні, є фахівцем високого рівня в юридичній сфері.
Тому, обираючи нотаріуса, перш за все, варто визначитися із потребою і її нагальністю, і, виходячи з цього, оцінювати, чи виправданим є звертання до приватного нотаріусу, де, за можливістю, справа буде вирішена значно швидше, проте з дещо більшими витратами, або, все ж таки, варто зачекати та оформити необхідну операцію у державного нотаріуса.
Спеціалізація та репутація
Люди йдуть до людей, і це абсолютно нормальне явище, тому часто, при виборі навіть фахівця юридичної сфери ми орієнтуємось не на його досвід і специфіку нашої проблеми, а на рекомендації інших людей, адже нам простіше і приємніше вирішувати справи з тими, кого ми знаємо та кому можемо довірити сімейні та особисті справи.
Тим не менш, якщо справа є дороговартісною і складною, має сенс шукати нотаріуса, який має достатній та позитивний, згідно відгуків клієнтів, досвід у оформленні специфічних операцій, адже навіть в даній сфері спеціалізація і профілювання мають сенс.
В якого нотаріуса дешевше
Як відомо, дешевше не завжди краще, тим не менш, коли мова йде про оформлення права наслідування, або іншої серйозної і дорогої операції, і, якщо дійсно є можливість уникнути зайвих переплат, то, знаючи певні нюанси, можна досить відчутно зекономити. Отже:
- Оформлення в державного нотаріуса, як правило, обійдеться Вам дешевше, проте доведеться значно довше чекати, якщо Ваша справа це дозволяє
- Нотаріальні послуги можуть бути значно дешевші в спальних районах міста, ніж в центрі, чи бізнес-кварталах
- Так само невеликі міста радують значно меншими цінами на нотаріальні послуги, ніж великі, при цьому достатня кількість кваліфікованих юристів, як правило, є в кожному місті України
Locator.biz - сервіс, який допомагає клієнтам і бізнесу знаходити один одного, враховуючи місце перебування одних і інших.