У 2024 році спеціалізовані компанії певною мірою зіткнуться з проблемами у сфері трансфертного ціноутворення. Законодавство та нормативні акти у цій сфері продовжують розвиватися і ставлять перед компаніями завдання не лише забезпечити правильне ціноутворення, але й документально підтвердити його обґрунтованість. На практиці вищезазначена вимога вимагає комплексного підходу до обґрунтованої підготовки документації з трансфертного ціноутворення, включаючи аналіз, планування та контроль. У світлі нових регуляцій 2024 року, підготовка документації з трансфертного ціноутворення 2024 стане критично важливою для всіх українських компаній, що здійснюють контрольовані операції.

Загалом, питання трансфертного ціноутворення на сьогоднішній день є найбільш складною сферою податкового планування в компаніях, які мають господарські відносини з пов'язаними особами. Але окрім поглибленого вивчення податкового законодавства, належні навички аналізу та обґрунтування трансфертних цін на основі відповідних методів оцінки передбачають підготовку документації. 

Підготовка документації з трансфертного ціноутворення у 2024 році має включати кілька ключових етапів:

Ідентифікація контрольованих операцій

Компанія повинна мати можливість здійснювати повну ідентифікацію операцій, які підпадають під визначення пов'язаних сторін та підпадають під визначення контрольованих операцій, надане законодавством.

Вибір методу трансфертного ціноутворення

Вибір методу трансфертного ціноутворення для обґрунтування ціни трансферту може ґрунтуватися на характері та обсязі контрольованих операцій.

Аналіз ринкових даних

Порівняльний аналіз для визначення належної "ринкової" ціни товарів, послуг або вилучених об'єктів інтелектуальної власності між сторонами з метою визначення обґрунтованості трансфертних цін. Процес передбачає детальне опрацювання кожного елементу підготовки та обґрунтування цін контрольованих операцій, обраного методу ціноутворення, проведеного аналізу і, як результат, отриманих висновків. Варто зазначити, що розробка документації здійснювалася з дотриманням вимог українського законодавства та міжнародних стандартів.

Оскільки бізнес-середовище перебуває в постійному русі, в ньому постійно відбуваються зміни, то й документи, які мають відповідати таким змінам на той чи інший момент часу, також потребують оновлення.
Крім того, належна підготовка документації з трансфертного ціноутворення буде одним з основних елементів забезпечення податкової безпеки та оптимізації податкових зобов'язань українських компаній у 2024 році. Враховуючи підвищену увагу податкових органів до питань трансфертного ціноутворення, компанії повинні докласти значних зусиль для забезпечення якісної та обґрунтованої документації. Іншими словами, вдаючись до професійних послуг та залучаючи кваліфікованих фахівців, це може стати своєрідною "святая святих", яка убезпечить компанію як від загрози сучасних вимог, так і зробить її стійкою до податкових ризиків. Для досягнення максимальної прозорості та відповідності податковим нормам, важливо забезпечити, що ваша документація тцу https://tco-audit.com.ua/ua/pidgotovka-zvitiv-ta-dokumentatsiyi-z-ttsu/ оновлюється згідно з останніми законодавчими змінами.