На північному заході України знаходиться місто Житомир, яке вважається одним з найдавніших у Київській Русі, що існувала колись. Існує кілька версій походження назви міста, заснованого у 884 році: за однією він був названий на честь Житомира – дружинника князів Діра та Аскольда, за іншою таке ім'я поселення отримало через надзвичайно добре зростаюче в тих краях жито. Історія міста багата на події: воно входило в склад Великого Литовського князівства та Польського Королівства. Частиною Російської імперії він став 1795 року.
Пам'ятки Житомира – це не лише собори, церкви та пам'ятники. Це вся його атмосфера загалом, старе місто і навіть мости, наприклад, підвісний пішохідний міст через Тетерів. Втім, більшість гостей міста, знайомство з містом починають з чогось більш традиційного.
Музей космонавтики
Музей космонавтики Корольова відкритий у 1905 році. Меморіальна частина експозицій знаходиться в будинку, де жила родина Корольових, тих, хто дав світові головну людину епохи радянського космосу.
Експозиція «Космос», яка тут найвідоміша, представляє скафандри, оригінали і макети космічних літальних апаратів та спорядження космонавтів. Гордість музею - справжній місячний ґрунт, подарований фахівцями NASA.
Краєзнавчий музей
Тут привертає увагу сам особняк, де оселилися музейні експозиції. Це єпископський будинок, збудований у 19 столітті на Замковій площі для глави місцевої католицької єпархії. Сам же музей засновано ще 1865 року — того року Волинський губернатор передав у дар особисту колекцію зразків гірських порід та каміння. Сьогодні краєзнавчий музей Житомира зберігає унікальну колекцію образотворчого мистецтва італійських, французьких та російських майстрів 16-20 століть.
Музей пожежної охорони
Музей пожежної охорони у народі найчастіше називають просто Пожежна вежа. Побудована вона в 1894 році, на сьогоднішній день перебуває у відмінному стані та є місцевою пам'яткою архітектури. У музеї всім відвідувачам розповідають історію формування житомирської системи пожежної безпеки.
Замкова гора
На Замковій горі до 19 століття стояв справжній кам'яний замок з усіма атрибутами. Точної дати його заснування немає, але в літописах ця споруда згадується вже в 1392 році. На жаль, від колишньої величі нічого не залишилося, останні камені були знищені у 1852 році. Сьогодні на території колишнього замку розбито сквер та стоїть пам'ятний знак заснування Житомира.
Скеля «Голова Чацького»
У місці, що називається «Поліська Швейцарія», знаходиться одна з найпопулярніших міських пам'яток https://zhytomyr-day.com/head-of-chatsky/ скеля «Голова Чацького». Це скеля оригінальної форми над річкою Тетерів є пам'яткою геологічного та державного значення.
Про неї існує гарна легенда: польський шляхтич Чацький кинувся звідси в річку, тікаючи від переслідування козаків. «Голову Чацького» можна побачити з оглядового майданчика Тетерівського водосховища та з пагорба поряд із Монументом Слави.
Парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна
Парк культури та відпочинку імені Гагаріна – це найпопулярніша рекреаційна зона міста, відкрита вже у 19 столітті. На території парку ростуть дерева та кущі з різних куточків світу. Каскад фонтанів, оглядові майданчики, пішохідний міст – тут можна провести цілий день.
Подорожуючи Житомирщиною, не варто залишати без уваги й сусідню її область. Місто Рівне https://rivne-day.com/ знаходиться недалеко від Житомира і тут також багато унікальних локацій, які буде цікаво подивитись.