Білі паперові стакани

Білі паперові стаканчики використовують для подачі напоїв скрізь — у кафе та фастфудах, в офісах та школах, на заправках та вокзалах. Однак мало хто знає, як і з якої сировини насправді виготовляються ці прості, на перший погляд, вироби.

Далі розглянемо, яке обладнання задіяне в процесі створення стаканів з паперу та які етапи вони проходять від вибору сировини до пакування готової продукції. А докладніше прочитати про переваги паперових стаканів можна на сайті компанії «Сімі».

Сировина для виготовлення білих паперових стаканів

Для виробництва білих паперових стаканів використовуються такі матеріали:

  • Деревна целюлоза. Різні породи дерев є основною сировиною для виробництва картону та паперу для стаканів. Целюлозу одержують із деревини механічним (розмолом) або хімічним (варінням) способом. Переважно використовують сировину з листяної деревини, яка забезпечує гладкість та щільність картону.
  • Вторинне целюлозне волокно. Його одержують з відходів паперу та картону (макулатури). Волокно активно використовується поряд із первинною деревною целюлозою, що знижує екологічне навантаження на ліси. Частка макулатурної целюлози може становити до 100%.
  • Відбілювачі та білила. Перекис водню, магнію хлорат та інші хімічні речовини застосовуються на стадії відбілювання целюлози. Завдяки їм досягається характерний білий відтінок стаканів без сторонніх домішок.
  • Пластикове (поліетиленове) покриття. Наноситься тонким шаром на внутрішню або обидві поверхні заготовки стакану для надання водостійкості та додаткової міцності, а також щільного прилягання до кришки.

Як відбувається виробництво білих стаканчиків з паперу?

Процес виробництва паперових стаканів більш детально описано тут simi.kiev.ua/bumazhnye-stakany. Як правило, він включає кілька етапів:

  1. Виготовлення картонної заготовки. Для виробництва стаканчиків використовується спеціальний картон щільністю 150-400 г/м2, який виготовляється з целюлозного волокна на папероробній машині. Технологія включає очищення сировини, відлив паперового полотна заданої товщини, її пресування, сушіння та намотування в рулони по 500-700 метрів.
  2. Відбілка та покриття картону. Для надання картону яскраво-білого кольору використовують оптичні відбілювачі. Також на поверхню може наноситися тонке полімерне покриття, яке робить картон для стаканів вологостійким.
  3. Вирубування заготовок. Картон нарізається на аркуші певного формату, які надходять на прес. За допомогою спеціальних вирубних штампів та ножів з листів вирізаються вигнуті заготовки розгорток майбутніх стаканів.
  4. Формування. Вирубані плоскі заготовки поміщаються у спеціальні гофруючі пристрої, які за рахунок механічного впливу надають їм об'ємну форму стакани з дном. Після цього стакани акуратно упаковуються в пачки та відвантажуються замовникам.