Під час проходження податкової перевірки дуже часто контролюючими органами видається податкове повідомлення-рішення, яке передбачає необхідність платника сплатити відповідну суму грошей у десятиденний термін. В даному випадку платник податків має декілька шляхів вирішення такого питання. Можна сплатити нараховану суму, тим самим закриваючи проблему повністю, а можна в строк оскарження податкового повідомлення-рішення виконати всі процедури та звернутися у відповідні органи для прийняття іншого рішення на користь платника податків.
Якщо Ви зіткнулася з ситуацією, коли Вам потрібна допомога професіональних юристів, які знаються на податковому законодавстві, зверніть увагу на діяльність компанії WinnerLex. Фахівці допоможуть Вам, дотримуючись всіх норм законодавства, вирішити будь-які питання на свою користь, мінімізувати вірогідність адміністративних правопорушень ще до моменту настання перевірки. Для того, щоб не доводилося оскаржувати рішення контролюючих органів, дуже важливо правильно підійти до проходження податкових перевірок.
Які бувають варіанти оскарження податкового повідомлення рішення?
У випадку, якщо Ви пройшли податкову перевірку, за результатами якої Вам було нараховано штраф, дуже важливо своєчасно звернутися та спробувати змінити це рішення. В юридичній практиці така послуга буде називатися оскарження податкового повідомлення рішення і повинна виконуватися в строк, менше ніж період, за який Ви повинні сплатити штраф.
На сьогоднішній день у платників податків є 2 варіанти оскаржень: в адміністративному або в судовому порядку. Всі особливості таких процедур, а також строки оскарження податкового повідомлення рішення будуть залежати від того, який саме порядок передумовлений Вашою ситуацією. Визначати, як правильно звертатися до контролюючих інстанцій, до який саме, як збирати доказову базу та як оформлювати всі докази краще не самостійно, а за допомогою професійних юристів. Тільки так Ви зможете мінімізувати вірогідні штрафу та зможете уникнути штрафів.
Як не зіткнутися з таким поняттям як податковий борг?
Дуже важливо правильно подавати будь-які оскарження в адміністративному або судовому порядку, оскільки, у випадку якщо Ви не дотримуєтеся термінів, які прописані в законодавстві, то:
- Не зможете отримати позитивне рішення.
- З високою ймовірністю зіткнетеся з такою проблемою як податковий борг.
- Не зможете уникнути штрафів.
Тож дуже важливо дотримуватися наступних термінів:
- Подавати скарги в електронному або письмовому варіанті протягом 10 робочих днів після отримання податкового рішення.
- Подавати скаргу разом з клопотанням протягом 6 місяців після завершення десятиденного строку.
- Протягом місяця після дня закінчення адміністративного оскарження подавати скаргу до суду.
Контролюючий орган, до якого було направлено скаргу, повинен протягом 20 днів надати відповідь платнику податків із роз'ясненням. В тому випадку, якщо рішення було не надіслане, скарга вважається задоволеною в повному об'ємі.
Для того, щоб всі нюанси та процедура подання скарг для Вас не була занадто складною і Ви точно змогли досягти поставленої задачі, впоралися з будь-якими проблемами після податкових перевірок, важливо заручитися підтримкою професіоналів. Юристам WinnerLex під силу допомогти Вам підготуватися до подібних перевірок та створити всі умови задля того, аби ніяких адміністративних стягнень не нараховувались і Вам взагалі не потрібно було оскаржувати будь-які рішення податкової інспекції. В тому ж випадку, якщо Ви не встигли підготуватися до перевірки і по факту її проведення отримали не той результат на який очікували, завдяки допомозі фахівців WinnerLex, Ви зможете вирішити будь-яку проблему оперативно та легко. Для консультації та зв'язку з фахівцем в комфортний для Вас час Ви можете перейти на офіційний сайт компанії та залишити заявку для зв'язку.