Щорічна травнева конференція для розробників під назвою Google I/O 2024 цього разу майже повністю була зосереджена на вивченні та інтегруванні інструментів штучного інтелекту у продукти компанії. Особлива увага була приділена власному штучному інтелекту Gemini, який відтепер заволодів ще більшим набором навичок.

Конкурент для ChatGPT

За останні роки штучний інтелект став значно ближчим до простих користувачів та поступово переходить з категорії технології майбутнього у числа обов'язкових сервісів для сучасної техніки. Відчутний внесок у це зробити саме смартфони та поява у них асистентів у вигляді того ж Gemini. Разом з тим ШІ використовується не лише у якості помічника, а й залучається до покращення та оптимізації процесів, що непомітні пересічному користувачу. Одним із прикладів такого роботи є галузь азартних розваг, де ШІ підвищують безпеку та покращують рекомендації онлайн казино.

Результати роботи команди Google над Gemini обіцяють суттєво змінити користувацький досвід від взаємодії з програмною, адже тепер Gemini здатен виконувати найрізноманітніші задачі:

  • Систематизація та аналіз даних (наприклад, навчального матеріалу);
  • Аналіз та тезисний переказ відео (наприклад, довгої конференції);
  • Нові можливості у роботі з генерацією контенту;
  • Підвищений рівень захисту від телефонного шахрайства.

Загалом робота з Gemini має на увазі поглиблену взаємодію з іншими додатками на Android 15.

Віртуальний асистент в Android

Не секрет, що нова версія Android, яка має побачити світ вже восени 2024 року, має стати якщо не революційною, то точно знаковою для Google. Такого ефекту компанія збирається досягти саме завдяки технологіям штучного інтелекту, а в авангарді стоятиме саме Gemini.

Очікується, що ШІ буде частково працювати безпосередньо на пристрої зі збереженням конфіденційності, а низка нових функцій зробить взаємодію зі смартфоном ще зручнішою. Однією з таких, наприклад, є Circle to Search - новий інструмент пошуку, що дозволяє шукати інформацію у будь-якому місці операційної системи. До того ж вона ще досить цікаво реалізована - користувачу необхідно просто обвести обʼєкт на екрані смартфона.

Власне Gemini працюватиме окремо над усіма іншими програмами та вікнами. Це дозволить “залучати” ШІ буквально до будь-яких процесів. Яскравим прикладом є функція Ask This Video, яка дозволить користувачу ставити Gemini уточнюючі запитання до відео на Youtube. Раніше повідомлялося про те, що функція знаходиться на етапі тестування, але тепер вже презентована офіційно, а кількість таких відео, що дозволяють подібну взаємодію, буде збільшуватися.