Ті, хто тільки став власником дачі, бажає залишити у господарському магазині всю свою зарплату, оскільки у багатьох виникає бажання купити все й одразу. Але більшість садових гаджетів з часом перестає використовуватися і виявляється в дальньому кутку сараю. Отже, щоб унеможливити зайві витрати, пропонуємо скласти чек-лист потрібних інструментів для саду, без яких не обійтися.
Лопата
На дачній ділянці знадобиться штикова та совкова лопата. Перший варіант використовують для формування лунок, другий - для роботи з сипучим матеріалом.
Поливальний інвентар
Для поливання саду та городу знадобиться шланг. При виборі виробу з ПВХ краще віддавати перевагу багатошаровому варіанту. Однак відмінні показники міцності, гнучкості та довговічності має гумовий шланг.
Вибираючи шланг, слід звернути увагу на його довжину, щоб він досягав усіх ділянок саду та городу. Додаткові насадки у вигляді пістолета також знадобляться.
А ось такий поливальний інвентар, як лійка, дозволяє обробити посадки гербіцидами чи добривом.
Тяпки
Тяпка - ідеальний інструмент, що дозволяє безпечно боротися з бур'янами, розпушувати ґрунт тощо.
Секатор та садові ножиці
За допомогою секатора та садових ножиць можна сформувати живоплоти, обрізати чагарники та гілки.
Тример і газонокосарка
Для надання дачній ділянці акуратного зовнішнього вигляду без газонокосарки та мотокоси не обійтися.
Газонокосарка призначена для обробки великої ділянки рівної поверхні, тому що має вище показники продуктивності та зручності у застосуванні, ніж тример.
Мотокоса або тример ідеально підходять для видалення трави на бугристому ландшафті або можуть бути використані при формуванні клумби.
Граблі
Даний садовий інвентар в Україні в залежності від застосування буває: з рівними та зігнутими зубцями, з гострими ножеподібними зубами, у вигляді віяла.
Найбільшими показниками міцності відрізняються моделі зі сталі.
Обприскувач
Щоб захистити насадження від різних шкідників, слід час від часу їх обробляти спеціальними препаратами. Найбільш ефективно це зробити спеціальним обприскувачем, який може відрізнятися обсягом резервуару та способом використання.
Рукавички
На дачній ділянці без цього захисту просто не обійтися. Тому експерти рекомендують придбати рукавички за оптовими цінами із запасом. Повстяні, брезентові, трикотажні, гумові та шкіряні рукавички – кожен матеріал має свої переваги та недоліки.
Вибираючи інструменти для дачі, треба враховувати розмір ділянки, особливість ґрунту та рослинність!