Навчальні та професійні синтезатори - дві основні категорії інструментів, що користуються максимальним попитом у всьому світі. Іноді різниця між ними буває настільки не суттєвою, що правильніше і раціональніше буде вкласти кошти у придбання одразу професійної моделі, але не завжди. Разом зі спеціалістом інтернет-магазину Музлайн детальніше розглянемо ключові відмінності учнівських синтезаторів та классу про, аби вам було легше орієнтуватися в широкому асортименті сучасного ринку музичних інструментів.
Характерні ознаки синтезаторів професійного рівня
Найочевидніше, що одразу ж впадає у око - візуальні відмінності, що притаманні професійним інструментам:
- зміцнений металевий корпус стриманих кольорів;
- прорезинені регулятори з тугим ходом;
- індивідуальна підсвітка ключових елементів;
- механічна клавіатура з молоточками та повнорозмірними клавішами.
А “під капотом” тим часом приховано також чимало топових рішень - потужні комплектуючі,що відповідають за звучання, продвинута сенсорна система, що регулює роботу клавіатури, високоякісна вбудована акустика і багато іншого, ознайомитися із чим можна по технічній документації пристрою.
В сумі поєднання всіх елементів дає ефективний та надійний музичний інструмент з унікальним звучанням, що добре зарекомендував себе на сцені та в студійній практиці.
Учнівські синтезатори - ознаки та можливості
Синтезатори початкового рівня, що розраховані на учнів або аматорів поступаються професійним моделям у першу чергу в плані звуку, але почути це можна не завжди, та й розпізнати без специфічної підготовки важко. З практичної ж точки зору, найсуттєвіші відмінності, що можна відчути під час гри, торкаються:
- клавіатури - для учнівських моделей традиційно використовують більш дешеві матеріали та конструкції;
- набору опцій - дуже часто надлишкового;
- організації функціонального простору робочої панелі та меню опцій;
- якості корпусу та регуляторів (найчастіше для дешевших синтезаторів використовують пластикові корпуси).
І менше з тим, серед учнівських моделей синтезаторів трапляються і справжні перлини - добротні та практично напівпрофесійні інструменти, які мають запас потенціалу для розвитку музиканта на багато років вперед. За даними фахівців інтернет-магазину Muzline, тим, хто починає з учнівських синтезаторів та росте у виконавській майстерності, рано чи пізно доводиться апгрейдити свій сетап, та купувати більш професійну модель. Але лишається і чимало тих, кого задовольняють можливості учнівських інструментів - на щастя і для перших, і для других існує величезне поле для вибору.