ШІ сьогодні на піку популярності: алгоритми на його основі використовуються для найнесподіваніших цілей. У телефонах вони дають змогу більш швидко та просто редагувати світлини, перекладати розмови, причому без затримок, або розпізнавати голосові нотатки.
Моделей з елементами штучного інтелекту з'являється все більше, тому пропонуємо вашій увазі кращі із них, що доступні на ринку у 2024 році.
Samsung Galaxy S24
Усі три лінійки нової серії мають фірмові функції ШІ. Значною мірою ці функції є і у серії S23 (моделі Plus/FE/Ultra), а також Z Flip/Fold 5, ознайомитися із характеристиками яких можна за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony/brand-samsung/. Окремо зазначимо, що в цей пакет не входить функція з елементами ШІ Circle to Search, яка вміє шукати в Google будь-який об'єкт, позначений користувачем на екрані свого смартфона.
Набір функцій у лідера рейтингу чималий:
- переклад телефонних розмов на інші мови в режимі реального часу:
- розшифрування голосових нотаток та створення їхнього стислого текстового огляду/анонсу;
- редагування медіаконтенту (обрізвання, усунення фонових об'єктів, накладання різноманітних фільтрів тощо).
Але ці можливості будуть безкоштовними недовго, до кінця 2025 року. У подальшому, ймовірно, корейська компанія запропонує платну підписку на послуги із використанням штучного інтелекту.
Google Pixel 8
Ця компанія була одним із піонерів впровадження ШІ у свої флагманські моделі. Функціонал серії Pixel 8 у цьому сенсі подібний до Galaxy S24: це переклад повідомлень у режимі реального часу. Щоправда, переклад телефонних дзвінків у такому режимі поки що недоступний, навіть у флагманських Pixels.
Проте ШІ допомагає розшифровувати голосові нотатки й сортувати їх, використовуючи мінімум зайвих рухів.
Доступна в Pixel 8 і функція Circle to Search.
Зазначимо також можливості чат-бота Gemini Nano, якому ШІ допомагає генерувати відповіді на запитання, отримані в месенджерах WhatsApp та інших.
Є в цій лінійці й функції редагування фото- та відеоконтенту. Зокрема, використання інструменту Magic Eraser дає змогу позбавитися від небажаних фонових об'єктів на світлині, а також відсікати небажані шуми у відео.
Функції Video Boost та Best Take дають можливість покращити якість відео чи картинки та вміють коригувати на фото вирази облич людей.
Xiaomi 14
На третьому місці нашого рейтингу — флагманські смартфони від популярного китайського виробника. Але тут вже видно чимале відставання від Google та Samsung в плані використання штучного інтелекту.
Під час виставкового заходу MWC 2024 була презентована тільки одна така функція, AI Portrait. Вона призначена для створення предметів, використовуючи підказки користувача. Але для ефективного використання функції смартфон потрібно попередньо навчати, надаючи зразки зображень, які будуть використовуватися для генерації кінцевого об'єкта.
Щоправда, функція «Відеоефекти», яка знаходиться в застосунку «Галерея», також використовує елементи ШІ.