Ефективність впровадження облікових автоматизованих систем на підприємствах доведена часом. Більш того, робота переважної кількості підприємств у сучасних умовах неможлива без автоматизації. Це стосується, насамперед, компаній, зайнятих у сферах:
- роздрібної та гуртової торгівлі;
- логістики;
- виробництва.
Важливою складовою успішного використання новітніх технологій обліку є, в першу чергу, вдалий вибір облікової платформи.
Критерії вибору програм автоматизованого обліку з використанням штрихкодування
При виборі автоматизованих систем обліку для малого та середнього бізнесу, які використовують штрих-коди, важливо враховувати низку ключових особливостей та вимог, щоб система була ефективною та відповідала специфіці діяльності підприємства.
Серед іншого, варто враховувати таке:
- Система повинна бути сумісна з існуючими сканерами штрих-кодів та іншим периферійним обладнанням, щоб мінімізувати додаткові витрати на купівлю нового обладнання.
- Важливо вибирати систему, яка легко адаптується до зростання та змін у бізнесі, дозволяючи додавати нові товари, послуги та розширювати функціонал без значних витрат.
- Інтерфейс має бути зрозумілим та зручним для користувачів без спеціальної технічної підготовки. Завдяки цьому скоротиться час на навчання персоналу, а у разі використання малим бізнесом, керівник зможе самостійно користуватися функціоналом такого програмного забезпечення.
- Наявність якісної технічної підтримки та регулярних оновлень програмного забезпечення.
- Надійність та актуальність системи.
Функціональність звітності
Вибрана система має пропонувати гнучкі можливості для створення звітів, які допоможуть в:
- аналізі продажу;
- управлінні запасами;
- плануванні закупівель.
Важливо щоб система пропонувала оптимальний набір алгоритмів щодо обробки даних по товарообігу та обліку товарних запасів за допомогою електронного маркування товарів та виробів.
Прискорення операцій з товарами
Завдяки певним функціональним можливостям, використання штрих-кодів системами обліку дозволяє прискорювати такі операції з товарами, як:
- оприбуткування;
- переміщення;
- комплектування;
- відвантаження.
Серед необхідних програмі функцій варто виділити такі, що забезпечують можливість:
- автоматичного присвоєння коду продукції, яка ще не значиться в товарній базі;
- власної розробки користувачем етикеткеток та цінників;
- використовувати для друку етикеток готові, закладені розробником в систему шаблони.
Алгоритми для інвентаризації
Отримати актуальні дані про реальний стан товарних запасів з використанням технології штрихкодування значно легше. Для того щоб відсканувати етикетки на товарах не знадобиться надовго відволікати персонал від основних обов'язків завдяки можливостям системи обліку, у тому числі:
- Присвоювати унікальні коди упаковкам виробів (паллетам, піддонам, коробкам) та корректно обробляти інформацію з урахуванням кількості товарних одиниць в них.
- Відображати в обліці “адресу” (місце зберігання товару).
- Одночасно з інвентаризацією вести облік руху товарів у реальному часі.
Як не помилитися з вибором
Навіть для великих компаній, не кажучи вже про малий та середній бізнес, не останню роль відіграє вартість придбання та супроводу програми обліку. Тут слід враховувати не лише початкову вартість покупки та встановлення системи, але й витрати на її:
- експлуатацію;
- оновлення;
- адаптацію;
- підтримку.
Вибираючи систему, варто провести попереднє тестування та скористатися запропонованим пробним періодом, який надають більшість компаній - постачальників і розробників таких програмних продуктів. Це допоможе переконатися, що така платформа автоматизованого обліку підходить під конкретні вимоги та процеси вашого бізнесу.