Профнастил – популярний матеріал для будівництва парканів, що використовуються в приватному та промисловому будівництві. Ціна металопрофілю для огорожі доступна, незважаючи на його міцність. Економія бюджету – основне бажання споживачів, тому постає питання: «Як побудувати паркан із профнастилу самостійно?». Пропонуємо розібратися, як впоратися без послуг майстрів.

Розмітка ділянки

Процес починається з позначки меж ділянки, перевірки рельєфу (рівний чи з ухилом). На попередньому етапі визначається висота огорожі, що вплине на довжину опорних стовпів. Якщо ділянка рівна, і вам потрібно зробити ступінчастий паркан, то для класичного варіанта в два метри знадобляться стовпи в 3 метри. За бажання залишити огорожу на схилі, при тому, що верхній край буде на одній висоті, потрібно купувати довші стовпи.

Монтаж опорних стовпів

В основному використовуються вироби з перетином 60*60 мм. Вони розміщуються на відстані до 2,5 метра один від одного. Є три способи їх встановлення:

  • Вбивання у ґрунт. Несучі опори забиваються в ґрунт, що відноситься до економічних методів. Такий спосіб підійде для легких чи тимчасових конструкцій;
  • Бутування – техніка сухого бетонування з використанням суміші піску та гравію. Потрібно зробити отвір у землі буром, діаметром до 20 см, і глибиною нижче за рівень промерзання ґрунту. У нього розміщується стовп, і засипається гравієм, після чого заливається водою. Перевага конструкції полягає в тому, що вона служить дренажем, забезпечуючи вихід до ґрунтових вод;
  • Бетонування – класичний варіант, який дозволяє зміцнити опорні елементи. Зробіть у землі свердловину, встановіть стовп за рівнем та залийте бетоном. Для просихання розчину потрібно 2 дні. Метод підходить для всіх видів ґрунту, забезпечуючи тривалий термін експлуатації;

До дорогих способів монтажу опорної конструкції для огородження з профнастилу буде створення стрічкового фундаменту. Такий варіант не використовується при самостійному будівництві.

Монтаж поперечних лаг

Для зведення каркаса під паркан наступним кроком буде встановлення горизонтальних напрямних. Вони розміщуються на відстані 20-30 см від верху та низу огорожі. Лаги з'єднуються зі стовпами зварюванням, після чого конструкція ґрунтується. Це необхідно для захисту матеріалу від появи корозії. Але оброблений таким способом каркас із чорного металу прослужить у рази менше, ніж оцинкований. Нюанс оцинкованих стовпів у тому, що зварювання для них не підходить. Потрібно використовувати ікс-кронштейни.

Обшивка каркасу

Для зведення паркану оптимальним профілем буде С-8 або МП-10. Товщини 0,5 мм буде достатньо. Для отримання жорсткої огорожі можна купити МП-20 або С-21. Для самостійного кріплення профнастилу використовуються покрівельні шурупи з гумовою прокладкою. На один лист потрібно до 10 шурупів, що засвердлюються через одну хвилю.

Установка профільованого листа проводиться лист на лист, а кути робляться в стик. При використанні кронштейнів х-подібного типу одна лапка обрізається. Колір матеріалу може бути будь-яким, тому що фарбування не впливає на технічні властивості.

Покупка матеріалу

Для самостійного зведення огородження з профнастилу потрібні: листи, шурупи та розхідники. Інтернет-магазин «Альтернатива» пропонує широкий асортимент будівельних матеріалів за доступною ціною. У каталозі є все, що потрібно для забору. Також, пропонується вибір пофарбованих листів та з оцинкуванням. Продукція відповідає стандартам якості, що гарантує безпеку її використання.